Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Cenaze ve Aşk

Cenaze ve Aşk
Matt Reeves’in yönettiği film, aşkı, ölümü arkadaşlar arasındaki çıkara dayalı ilişkiyi ironik bir dille anlatıyor. “Cenaze ve Aşk” çoğu romantik komedi filminden aşina olduğumuz klişe aşk öykülerinden farklı bir senaryoya sahip. Zira aşk ölümle başlıyor. Tom (David Schwimmer) 25 yaşında olmasına rağmen annesi ile yaşayan, bir işte dişik tutturamamış, hayatının aşkını arayan, çocuk ruhlu bir genç adamdır.
Untitled document

Matt Reeves’in yönettiği film, aşkı, ölümü arkadaşlar arasındaki çıkara dayalı ilişkiyi ironik bir dille anlatıyor. “Cenaze ve Aşk” çoğu romantik komedi filminden aşina olduğumuz klişe aşk öykülerinden farklı bir senaryoya sahip. Zira aşk ölümle başlıyor. Tom (David Schwimmer) 25 yaşında olmasına rağmen annesi ile yaşayan, bir işte dişik tutturamamış, hayatının aşkını arayan, çocuk ruhlu bir genç adamdır. Bir gün hiç tanımadığı bir kadından gelen telefon Tom’un hayatında dönüm noktası olur. Arayan liseden arkadaşı Bill’in annesidir ve oğlununu intihar ettiğini bildirir. Tom’dan istediğiyse cenazede Bill’in tabutunu taşıyanlardan biri olmasıdır. Tom her ne kadar Bill’i hatırlamasa da bu aralarında gelişecek olan yakınlaşma için ilk adımdır... Aşkı, ölümü, arkadaşlar arasındaki çıkar ilişkilerini ironik bir dille anlatan film Friends dizisinden tanıdığımız David Schwimmer ve Oscar ödüllü oyuncu Gwyneth Paltrow’u bir araya getiriyor. Filmdeki önemli rollerden bir diğerini de Boston Public ve en son My Name is Earl’de izlediğimiz dev adam Michael Rapaport üstlenmiş.

Yönetmen: Matt Reeves Oyuncular: David Schwimmer, Gwyneth Paltrow, Michael Rapaport, Toni Collette. Yapım Yılı: 1996 / 98 dk.


Untitled document

Yönetmen: Matt Reeves Oyuncular: David Schwimmer, Gwyneth Paltrow, Michael Rapaport, Toni Collette. Yapım Yılı: 1996 / 98 dk.Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/12123/cenaze-ve-ask.html