Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > The Sopranos 3. Sezon

The Sopranos 3. Sezon
Tony Soprano ve ailesinin hikâyeleri e2’de 2. sezon bölümleriyle hız kesmeden devam ediyor. Aksiyonun sınır tanımadığı, kara mizah serpiştirilmiş bu agresif diziyi kaçırmayın... Aile içindeki çalkantılar, çocuklar büyüdükçe azalacağına çoğalıyor. Mafya ailesinde ise ağır FBI baskısı beklenmedik sonuçlar doğuracak gibi.
Untitled document

Tony Soprano ve ailesinin hikâyeleri e2’de 3. sezon bölümleriyle hız kesmeden devam ediyor. Aksiyonun sınır tanımadığı, kara mizah serpiştirilmiş “The Sopranos” Cumartesi akşamları iki bölüm peş peşe ekrana geliyor... Aile içindeki çalkantılar, çocuklar büyüdükçe azalacağına çoğalıyor. Mafya ailesinde ise ağır FBI baskısı beklenmedik sonuçlar doğuracak gibi. Kısacası ta kalite ve heyecan dışında, değişen bir şey yok! Tony’nin Sırları Terapide Ortaya Çıkıyor Melfi, Tony’yi terapi esnasında oldukça zorlamaya başlamıştır ve sonucunda Tony panik-atak krizlerinin açıklanmasına yardımcı olabilecek bazı çocukluk anılarını hatırlar. A.J. futbol takımının kaptanı olur ve bu Tony’i çok gururlandırır. Ancak kısa süre içinde panik-atak krizlerinin ailede sadece kendinde görülmediğini keşfedecektir. Öte yandan Paulie ve Christopher’ın araları açılmıştır. Tony ile yaptıkları bir terapi seansı sonrası oturduğu binanın park yerinde tecavüze uğrayan Melfi ise Tony’i saldırgana karşı silah olarak kullanmayı düşünür.

 The Sopranos 3. Sezon 1. Bölüm


Efsane dizi “The Sopranos” bütün görkemiyle e2’de başlıyor. Kendine “atık işleticisi” diyen Tony Soprano hem hakiki ailesini hem de New Jersey gangsterlerinin bir “capo”su olarak öteki ailesini kolluyor. Televizyonun en sevilen dizilerinden “The Sopranos”, 16 Haziran’dan itibaren Pazartesi’den Perşembe’ye 22:15’te e2’de.

The Sopranos 3. Sezon 1. Bölüm E2 de. Altyazı download

“THE SOPRANOS”
TONY SOPRANO VE AİLESİ, HİKAYELERİNE SIFIR NOKTASINDAN BAŞLIYOR....


Tony Soprano ve ailesi, hikâyelerine sıfır noktasından başlıyor. New Jersey’de yaşayan, dünyanın en meşhur kurmaca Mafya ailesi e2’de.


BİR AİLE ÖLDÜRMEZSE, DİÐERİ ÖLDÜRECEK!

Bir avuç suçlu, hırsız ve soğukkanlı katilin heyecanlı maceralar yaşamasını beklemek normal ama yaşadıklarının insana aynı zamanda komik gelmesi hiç de alışılmış bir şey değil. HBO’nun çok ödüllü dizisi “The Sopranos” işte bunu başarıyor. Yaratıcısı David Chase, daha önce Northern Exposure (Kuzeyde Bir Yer) ve I’ll Fly Away gibi dizilerde yazar-yapımcı olarak çalışmıştı. Asıl adı  David DeCesare olan İtalyan/Amerikalı Chase, dizinin büyük kısmının otobiyografik olduğunu söylüyor: “aile işi” açısından olmasa da, aile içi ilişkiler açısından.

Dizinin renkli karakterlerine ve onları canlandıran (bir kısmı ödül almış) oyunculara bir göz atalım: Kendine atık idarecisi süsü veren orta yaşlı mafya babası Tony Soprano’nun (James Gandolfini) faaliyetleri, karısı Carmela (Edie Falco), kızı Meadow (Jamie Lynn Sigler) ve oğlu Anthony Jr. (Robert Iler) tarafından hiç tuhaf karşılanmıyor. Tony, hem karısıyla çocuklarına ve dul annesine, hem de bir “capo” sıfatıyla New Jersey mafyasına karşı aile babası görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Annesi (Nancy Marchand), bir huzurevine konmaya karşı çıkıyor. Amcası “Junior” Soprano (Dominic Chianese), sürekli Tony ile bir iktidar mücadelesi içinde. Tezcanlı yeğeni Christopher Moltisanti ya da Chris’i (aynı zamanda dizinin yazarlarından biri olan Michael Imperioli) kontrol etmek bir mesele. Sonunda Tony Soprano çareyi pskiyatra, Dr. Jennifer Melfi’ye (Lorraine Bracco) gitmekte buluyor, ama onun meslek dalında böyle şeylerin duyulması iyi değildir, adamı mıhlayıverirler. Onun için bir psikiyatra gittiği gerçeğini mümkün mertebe gizli tutuyor. The Sopranos’ta ayrıca Joey’in ablası Gina olarak tanıdığımız Drea de Matteo, aynı zamanda yönetmenlik yapan Steve Buscemi ve zaten yönetmen olan Peter Bogdanovich de oynuyor. Aksiyonun sınır tanımadığı, kara mizah serpiştirilmiş bu agresif diziyi kaçırmayın...


Medyada Soprano’lar

Dizinin, pek çok medya kaynağında referansları mevcut. Eriştiği popülerlik düzeyi onu gerçekten de bir kültür olayına dönüştürdü.
- TV Guide gelmiş geçmiş En İyi 50 TV Şovu listesinde, beşinci sıraya koydu.
- TIME dergisi Tüm Zamanların En İyi 100 TV Şovu listesinde yer verdi.
- New York Times diziyi “Amerikan popüler kültürünün son 25 yıldaki en büyük eseri” olarak tanımladı.
- Vanity Fair, onu “Günümüze kadarki en önemli pop kültür başyapıtı” ilan etti.
- Newsweek ise “Açık farkla, televizyondaki en iyi şov” olduğunu söyledi.
- Dizi, ilk sezonunun gösterildiği 1999’da bütün En İyi TV Şovu listelerinde bir numaraydı.
- Altı sezonda aralarında 21 Emmy, beş Altın Küre olmak üzere sayısız ödül kazandı.BÖLÜM        : 3. Sezon / 1. Bölüm
The Sopranos 3. Sezon 1. Bölüm E2 de. Altyazı download

Efsane dizi “The Sopranos” bütün görkemiyle e2’de başlıyor. Kendine “atık işleticisi” diyen Tony Soprano hem hakiki ailesini hem de New Jersey gangsterlerinin bir “capo”su olarak öteki ailesini kolluyor.

   Geçtiğimiz yıl ABD’deki yayını sona eren The Sopranos ilk sezonundan itibaren televizyonun en iyi dizilerinden biri olarak kabul edildi. New York Times’ta çıkan bir yazıda, “Son çeyrek yüzyılda Amerikan pop kültürünün en büyük ürünü” olarak tanımlanan dizi, seneler içinde Emmy ve Altın Küre dahil sayısız ödülü evine götürerek başarını ispatladı. The Sopranos, mafya dünyasını tüm gerçekliğiyle sunması, karmaşık olay örgüsü ve derinlikli karakterleriyle her zaman gündemde kalmayı başardı. TV tarihine geçen bu efsane diziyi bir daha izleme fırsatını kaçırmayın.
   Efsane dizinin konusuna gelince Tony Soprano, iyi bir aile reisi olmaya çalışıyor. Hem kendi ailesine: karısına, iki çocuğuna ve dul annesine karşı görevlerini yerine getirecek hem de New Jersey mafyasının “capo”su sıfatıyla, üstüne düşenleri yapacak. Ama o her iki cephede de sorunlarla karşı karşıya. İş hayatıyla aile hayatının ortak baskısı sinir krizleri geçirmesine, sık sık endişeye kapılmasına yol açıyor. Tony de ister istemez bir psikiyatra gitmeye başlıyor. Ancak tabii ki kimsenin bunu duymaması gerek. Tony’nin bir parçası olduğu alemde böyle rahatsızlıklar hiç hoş karşılanmaz, adamı vuruverirler. O da doktorluk halini kendine saklıyor, kimseye söylemiyor.
   Ne tür sorunları var, peki? Aile ile başlayalım: Karısıyla arası pek iyi sayılmaz, evlilikleri sallantıda. Annesinin bir huzurevine yatırılması gerekiyor ama yaşlı kadın gitmemekte diretiyor. “Uncle Junior”, Pussy Malenga adında bir adamı ortadan kaldırmak için Tony’nin çocukluk arkadaşının restoranından yararlanmaya kalkıyor, ancak Tony, mekanın uçurulmasını önlüyor. Bir Çek çetesi Sopranolar’ın atık işletme işine el koymaya kalkınca, Tony’nin öfkesi burnunda yeğeni Chris, yönetimden izin almadan onların temsilcisini öldürüp Staten Island’a atarak sorunu kendince çözüyor. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Tony, mafyanın şanlı günlerinin sona erdiği duygusuna kapılmış. Geçmişin devleriyle boy ölçüşemeyeceğinden de korkuyor.
The Sopranos Season 3 Episode 1


Untitled document

Yabancı Dizi Yeni bölüm The Sopranos 3. Sezon 1. BölümSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/12932/the-sopranos-3-sezon.html