Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > CSI: NY

CSI: NY
Las Vegas’ın çılgın ortamında geçen CSI ve CSI Miami’nin ardından gelen CSI: NY, geleneksel polisiye izleyicisini yabancılaştırma riskine girerek, ellerinde silah yerine tüpler olan polisler sundu ve kabul ettirdi. “Olay Yeri İnceleme” dizileri, adli tıp ve patolojinin zaferini selamlıyor.

Mac ve Ekibi Yine İşbaşında
 “CSI: NEW YORK
     Tıbbi Dedektifler New York Sokaklarında
3. Sezon Başlıyor

İddialı oyuncu kadrosu ile yayınlandığı ülkelerde rekorlar kıran “CSI: NY” nefes kesici görüntüleri ve kurgusu ile 3. sezon bölümleri ile her CUMA iki bölüm peş peşe e2’de. İnsanlar sizi yanıltabilir ama kanıtlar asla. İşte olay yeri inceleme uzmanı dedektif Mack "Mac" Taylor’ın çıkış noktası bu. Onların başlıca silahı ise tabanca değil, laboratuvar.

Nefes kesen ilk bölüm; Aşk ve Ölüm
Bu yıl CSI: NY’ta beklediğimiz her şeyi ve fazlasını bulacağız. Yine, her bölümde iki ayrı olay olmak üzere cinayetler ve olay yeri incelemeleri sürüp gidecek. Ekip sokak ile laboratuvar arasında mekik dokuyacak, zanlıları sorguya çekecek. Kendi aralarındaki dostluk ilişkileri ve küçük tartışmalar da sürecek. Ama biz “fazlasını” derken, aşkı kastediyoruz. Her şeyden önce, daha ilk bölümde, Mac’i romantik bir akşam yaşarken göreceğiz. Hem de adli tıp uzmanı Dr. Peyton Driscoll ile... Ancak Brooklyn Köprüsü’nde bir ceset ortaya çıkıyor, bu romantik akşam da mecburen yarıda kesiliyor. Oysaki Mac, eşi Claire Conrad Taylor’ın 9 Eylül saldırılarında ölmesinden sonra, böyle şeylerden kaçıyordu. Hemen olayı araştıran ekip, adamla ilgili tek kanıtın ışıklarla hazırlattığı devasa evlilik teklifi olduğunu görünce hayli zorlanacak. Ancak herkes araştırmalar devam etmekte, bir yandan da aralarına yeni katılan tıbbi dedektife alışmaya çalışmaktadır.

Başrol Oyuncusu; New York Şehri!
Onlar, altı kişilik bir ekip. New York’ta suçlulara göz açtırmıyorlar. Cinayetlerin faillerine kandan, salgılardan, ayak ve parmak izlerinden, akla gelebilecek her türlü şeyden ulaşmak için vargüçleriyle çalışıyorlar: Mack "Mac" Taylor (Gary Sinise), Stella Bonasera (Melina Kanakaredes), Danny Messer (Carmine Giovinazzo), Aiden’ın yerini alan Lindsay Monroe (Anna Belknap), Donald "Don" Flack, Jr. (Eddie Cahill) ve geçen sezon morgtan kurtularak sokaklara fırlayan Dr. Sheldon Hawkes (Hill Harper). Dizinin yapımcısı Anthony Zuiker’ın en büyük kaygısı ise CSI: NY’ta bilimi hep ön planda tutmak. 11 Eylül sonrası New York şehri, dizinin başrol oyuncularından biri gibi.

Las Vegas’ın çılgın ortamında geçen CSI ve CSI Miami’nin ardından gelen CSI: NY, geleneksel polisiye izleyicisini yabancılaştırma riskine girerek, ellerinde silah yerine tüpler olan polisler sundu ve kabul ettirdi. “Olay Yeri İnceleme” dizileri, adli tıp ve patolojinin zaferini selamlıyor. Seyirci de onları... CSI: NY, görsel efektleri, yapım standardı ile dikkati çekti. Yapımcı Jerry Bruckheimer, bütün diğer dizilerinde olduğu gibi, burada da sinema deneyimlerini ekrana taşıyor. Zuiker, “hikâyeleri değil, davranışları seri haline getiriyoruz” diyor. CSI: NY, diğer iki kardeşinden farklı olarak, karakterler üzerinde daha fazla yoğunlaşan bir dizi..


Yayın Günü    :  5 Eylül Cuma
Yayın Zamanı :  21.00
Bölüm : 3. sezon / 1 bölüm ve 2. bölüm peşpeşe


Mack "Mac" Taylor (Gary Sinise), Stella Bonasera (Melina Kanakaredes), Danny Messer (Carmine Giovinazzo), Aiden’ın yerini alan Lindsay Monroe (Anna Belknap), Donald "Don" Flack, Jr. (Eddie Cahill)  Sheldon Hawkes (Hill Harper).Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/13610/csi-ny.html