Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Salako

Salako
Köyde ağanın yanında çalışan saf oğlan Salako, ağanın kızı Emine’ye aşıktır. Emine’nin gönlü ise yıllar önce kendisine bir mendil bırakan eşkiya Hamido’dadır. Babasının kendisini zorla evlendirmek istediğini öğrenen Emine, Salako’yu da yanına alarak evden kaçar. Salako ise Emine’nin de kendisini sevdiğini zannederek safça Emine’ye yardım eder.

Köyde ağanın yanında çalışan saf oğlan Salako, ağanın kızı Emine’ye aşıktır. Emine’nin gönlü ise yıllar önce kendisine bir mendil bırakan eşkiya Hamido’dadır. Babasının kendisini zorla evlendirmek istediğini öğrenen Emine, Salako’yu da yanına alarak evden kaçar. Salako ise Emine’nin de kendisini sevdiğini zannederek safça Emine’ye yardım eder. Tesadüfler sonucu Salako, dağda eşkiyayı alt etmeye başlayınca, tüm köyde namı yürür. Artık Salako gerçeklerin farkına varmaya başlamıştır. Oyuncular: Kemal Sunal, Meral Zeren, İhsan Yüce Yönetmen: Atıf Yılmaz Tür: Komedi Yapım Yılı: 1974, 84dk.


Oyuncular: Kemal Sunal, Meral Zeren, İhsan Yüce Yönetmen: Atıf Yılmaz Tür: Komedi Yapım Yılı: 1974, 84dk.Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/13733/salako.html