Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Kurt Kapanı

Kurt Kapanı
Gri Kurt, birlikte yaşadığı insanlara eziyet eden diktatör Ogre’yi bir savaşta yok ederek kalesini yerle bir eder ve kör bir bilgeyle genç bir kadını da Ogre’den çektikleri zulümden kurtarıp yanına alarak yoluna koyulur.

Çocuk yaşta kabilesine yapılan saldırıdan sadece “Gri Kurt” (Aleksandr Bukharov) lakaplı “Wolfhound” kurtulmuştur. Anne babası ile birlikte tüm kabilesini öldüren katillerden öc almaya and içen Gri Kurt’un maceralarını nefeslerinizi tutarak seyredeceksiniz. Yönetmen : Mikhail Tumanishuki Oyuncular : Inara Sluckka, Aleksei Guskov

Filmin Konusu: Göçebe hayatı yaşayarak büyüyen Gri Kurt, her zaman güçsüzlerin yanında yeraldığı için bir efsane haline gelir. Gri Kurt, birlikte yaşadığı insanlara eziyet eden diktatör Ogre’yi bir savaşta yok ederek kalesini yerle bir eder ve kör bir bilgeyle genç bir kadını da Ogre’den çektikleri zulümden kurtarıp yanına alarak yoluna koyulur. Ancak Gri Kurt, Ogre’yi yokederken onun rakibi olan Zhadoba’yı dünyada tek başına güçlü kılacağını hesap edememiştir. Zhadoba, taptığı şeytani tanrıçayı hapsedildiği Galirad’daki dağlardan kurtarmak için artık daha da güçlenmiştir. Gri Kurt, kurtardığı iki sadık dostuyla ilerlerken yoluna Galirad Kralı’nın kızı Prenses Elen çıkar. Prenses Elen’in kafilesine katılan Gri Kurt, birlikte yaptıkları bu yolculukta Prenses’in güvenini kazanacaktır. Bu arada Galirad’ı ele geçirmek isteyen Zhadoba, Prenses Elen’i babasından, ölen Ogre’nin oğluna ister. Karşılığında da Galirad’ı kendi ülkesiyle birleştirmek istemektedir. Bu kez Galirad’ı kurtarmak ve aynı zamanda anne babasının katilleri olan Zhadoba’yı ele geçirmek için dostu yarasa ile yola koyulan Gri Kurt ve yanında Prenses Elen ülkelerine barış getirebilecek, güçsüzlerin ve öldürülenlerin öcünü alabilecekler mi? Rusya’nın nefes kesici doğa güzellikleri arka planda, müthiş CGI efektleri kullanılarak çekilen “Kurt Kapanı”, Maria Semyonova’nın aynı adlı romanı üzerine kurulu ve gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli Rus filmlerinden biri olma özelliğini taşıyor.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/14462/kurt-kapani.html