Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Liam

Liam
Film ekonomik krizin pençesindeki Liverpool’da geçiyor. Ülkenin yaşadığı ekonomik krizin yanı sıra baskılar, dini önyargılar ve çete savaşları yüzünden de zorluklar yaşayan işçi sınıfına mensup ailelerden biri de Liam’ın ailesidir.


Sinema sanatının en önemli ustalarından Stephen Frears bu kez ekonomik krizin vurduğu 1930’lar İngilteresi’ni anlatıyor. Film ekonomik krizin pençesindeki Liverpool’da geçiyor. Ülkenin yaşadığı ekonomik krizin yanı sıra baskılar, dini önyargılar ve çete savaşları yüzünden de zorluklar yaşayan işçi sınıfına mensup ailelerden biri de Liam’ın ailesidir. Yoksulluk Liverpool limanlarını da etkilemeye başlayıp tersaneler kapanmak zorunda kalınca bir tersane işçisi olan Liam’ın babası da işini kayberder. Liam’ın arkadaşı Theresa’nın babası da işten çıkartılmıştır. Tüm bunlar olurken henüz çocuk yaşlarda olan Liam ve Theresa ayakta kalabilmek için kendi başlarının çaresine bakmaya çalışırlar... Oscar ödüllü “Queen” ve “Dangerous Liaisons” filmlerinin başarılı yönetmeni Stephen Frears bir başka ödüllü filmi olan Liam’da, dönemin İngiltere’sinin sorunlarını küçük bir çocuğun bakış açısıyla anlatıyor.

Yönetmeni : Stephen Frears Oyuncuları : Ian Hart, Claire Hackett, Anthony Borrows, David Hart. Yapım Yılı : 2000 / 90 dk.


Yönetmeni : Stephen Frears Oyuncuları : Ian Hart, Claire Hackett, Anthony Borrows, David Hart. Yapım Yılı : 2000 / 90 dk.Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/15643/liam.html