Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Küçük Kardeşim

Küçük Kardeşim
New York gökdelenlerinin arasına sıkışıp kalmış sevimli Little malikanesinde bundan böyle bir kişi daha yaşayacaktır. Aslında tam olarak “bir kişi” sayılmaz. Kendisi bir fare: Stuart, yeni soyadıyla birlikte Stuart Little. Stuart, Little ailesi tarafından yetimhanede bulunan onca çocuk arasından seçilir.

Sevimli bir farenin maceralarını anlatan filmin senaryosunda M. Night Shyamalan’ın imzası var. New York gökdelenlerinin arasına sıkışıp kalmış sevimli Little malikanesinde bundan böyle bir kişi daha yaşayacaktır. Aslında tam olarak “bir kişi” sayılmaz. Kendisi bir fare: Stuart, yeni soyadıyla birlikte Stuart Little. Stuart, Little ailesi tarafından yetimhanede bulunan onca çocuk arasından seçilir. Ancak mutluluktan içi içine sığmaz bir şekilde yeni evine ulaştığında, ailenin küçük oğlu George ve evin şımarık kedisi Snowbell tarafından pek de hoş karşılanmadığını fark eder. Neyse ki Stuart kendini sevdirme konusunda doğuştan yeteneklidir ve birkaç kere kendisini öldürme girişiminde bulunan Snowbell’in bile fikrini değiştirmeyi başarır. Kazandığı gişe başarısının ardından iki devam filmine vesile olan Stuart Little, 90’ların sonunda çekilmesine rağmen live-action teknolojisini kullanma şekliyle dönemine göre oldukça yenilikçi bir örnek. Filmin senaryosu ilginç bir şekilde aynı sene The Sixth Sense/Altıncı His ile üne kavuşan M. Night Shyamalan’a ait. Rob Minkoff’un gelmiş geçmiş en başarılı Amerikan animasyonlarından biri sayılan The Lion King’in yönetmeni olması da Stuart Little’ı bir adım ileri taşıyor.


Orijinal Adı : STUART LITTLE Yönetmeni : ROB MINKOFF Oyuncuları : MICHAEL J. FOX, GEENA DAVIS, HUGH LAURIE, JONATHAN LIPNICKI. Yapım Yılı : 1999Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/16662/kucuk-kardesim.html