Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Kürşat Başar’la

Kürşat Başar’la
Ayten Alpman, Metin Uca, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, İlke Kutlay, Bengi Heval Öz, Kürşat Başar’ın yemek masasında, sohbetin tadına bakıyor.

KÜRŞAT BAŞAR’LA
KÜRŞAT BAŞAR, RENKLİ KONUKLARIYLA  KEYİFLİ SOHBETLERE DEVAM EDİYOR...

CNN TÜRK, her Cumartesi günü saat 22.00’de “Kürşat Başar’la”yı ekrana getirmeye devam ediyor.

Ayten Alpman, Metin Uca, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, İlke Kutlay, Bengi Heval Öz, Kürşat Başar’ın yemek masasında, sohbetin tadına bakıyor.

‘Ben Varım’ şarkısı ile ilgili merak edilenleri anlatan Ayten Alpman, oynadığı filmlerde partnerlerine aşık olduğunu, aşkta yaşın olmadığını, ilk eşinden müzisyen olması ve sürekli yan yana olup kavga ettikleri için ayrıldığını, ikinci evliliğinin ise eşinin ölümüyle bittiğini söylüyor.

İnsanların açlık yaşadığı bir ülkede yemek programlarının fazlalığını eleştiren Metin Uca, oyununda kullandığı ‘Fukara’ parçasını anlatıyor. Uca, CNN TÜRK’te başlayacak olan yeni programından ve programın formatından bahsediyor. Türkiye’de kadın olmanın çok zor olduğunu söylüyor ve “Bir kadını kaldırmak, aynı zamanda bir erkeğin kendini kaldırmasıdır” diyor.

Ressam olmak için ailesinden çok destek alan şu an 2. sergisini açan İlke Kutlay, ressamların kendi modellerine aşık olduğunu söylüyor.
 
Sahneden ruhen çırılçıplağım
Tiyatroculuk acı bir meslek diyen Bengi Heval Öz, halkın ünlü insanları paylaştığını düşünüyor. İlk oyununda bir erkeği oynayan Öz, son oyununda bir katili nasıl canlandırdığını anlatıyor. Cinayete kurban giden savcı babası Turgut Bey’den bahseden Öz ile tiyatro üzerine keyifli bir sohbet ekrana geliyor.

“Şehirleşmiş ve üzerine eğitim almış insanlardan korkun” diyen Doğan Cüceloğlu, Türkiye’de en büyük sorunun eğitim sisteminin hangi değerler üzerine kurulacağı olduğunu söylüyor. Dünyanın her yerinde görücü usulü yapılan evliliklerin daha uzun sürdüğüne değinen Cüceloğlu, insanın kendi ilişkisinde ne kadar doğru olduğu çok önemlidir diyor ve birey olmanın cesaret istediğini söylüyor.

Kürşat Başar konuklarını siyasetten modaya, tiyatrodan müziğe yaşama dair samimi sohbetlerle izleyicileriyle buluşturuyor.

YAYIN TARİHİ:  07 ŞUBAT 2008 / CUMARTESİ
YAYIN SAATİ:  22.00
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/18376/kursat-basarla.html