Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Uyuyan Yalan

Uyuyan Yalan
Hollywood’da, en iyi günlerini çoktan geride bırakmış bir malikaneye taşınan, gerilim romanları yazarı Bruce (Dylan McDermott), evin eski sahiplerinin son derece vahşi bir cinayete kurban gitmiş olduklarını öğrenir ve bu konuda bir kitap yazmaya karar verir

UYUYAN YALAN

22 Şubat Perşembe 14:00

Hollywood’da, en iyi günlerini çoktan geride bırakmış bir malikaneye taşınan, gerilim romanları yazarı Bruce (Dylan McDermott), evin eski sahiplerinin son derece vahşi bir cinayete kurban gitmiş olduklarını öğrenir ve bu konuda bir kitap yazmaya karar verir.

Zaten piyasada da sadece bol kanlı dehşet romanları satmaktadır. Bruce’un güzel ajanı ve sevgilisi Serena Black (Sharon Stone), konuyu mükemmel bulur ve genç adamın çok satan romanlarından birini daha yazabilmesi için onu sıkıştırmaya başlar.
Bruce’un biraz da tesadüfen, korkunç cinayetleri işleyen adama evin bir odasını kiralaması, filmin ilerleyen dakikalarında yaşanacak gerilimi işaret eder gibidir. Evin sırrının tek anahtarı olan ve kimliğini saklayan Eddie Hale (Tom Sizemore), Bruce’a, insan psikolojisi konusunda bilgisi olduğunu iddia ederek ona katilin kafasından geçenleri anlaması için yardım eder. Öyle ki, ortaya mükemmel bir roman taslağı çıkar ve Serena roman için bir yayıneviyle harika bir anlaşma imzalar.

Bruce’un yeni kavuştuğu servet ve kiracısı Eddie’nin ruhi bunalımları bir araya gelince olaylar ürkütücü bir boyut alır.

Sharon Stone’un, ününü borçlu olduğu ‘Temel İçgüdü’yle aynı yıl çektiği film, kötü adam Eddie Hale’i canlandıran Tom Sizemore sayesinde ürpertici bir atmosfer yakalıyor.

 
 

Orijinal adı : Where the Sleeping Dogs Lie
Yönetmen : Charles Finch
Oyuncular : Dylan McDermott, Sharon Stone, Charles Finch
Yapım : Cinayet-Gerilim 1992 ABD


Dylan McDermott, Sharon Stone, Charles Finch


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2081/uyuyan-yalan.html