Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Şoray Uzun Yolda

Şoray Uzun Yolda
Şoray Uzun Yolda’nın bu haftaki durağı doğal güzellikleri ve kültürel zenginliğiyle Ankara Nallıhan.

ŞORAY UZUN YOLDA                

Perşembe 19:30-Cumartesi - Pazar 16:45  
 
   
Şoray Uzun Yolda’nın bu haftaki durağı doğal güzellikleri ve kültürel zenginliğiyle Ankara Nallıhan.

Anadolu’yu bir uçtan bir uca gezip dolaşan Şoray bu hafta Nallıhan’ın ilginç geleneklerini ekrana taşırken, Nallıhanlılarla yaptığı keyifli söyleşilerle izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak. Hiç çivi çakmadan elle yapılan Nallıhan fıçısının yapımı, ekmek fırınında yapılan nefis çörek, Nallıhan hanımlarından zekalarına hayran bırakacak ipek üreticiliği ve Beypazarı’nda yazmacılık yapan çiftin ilginç düğün anıları Şoray Uzun Yolda’da…

Şoray Uzun Yolda’da ilk olarak hiç çivi çakılmadan tamamen elle yapılan Nallıhan fıçısının yapımı anlatılacak. Şoray’ın fıçı yapma macerası izleyenleri gülmekten kırıp geçirecek.

Programda ikinci olarak Nallıhanlı hanımlar tarafından ekmek fırınında yapılan nefis çöreğin tarifi ekrana gelecek. Ayrıca Nallıhanlı hanımların zekalarına hayran bırakacak bir buluş da Şoray Uzun Yolda’da. Bursa’ya özgü olduğu bilinen ipek üreticiliğine Nallıhan’da şahit olan Şoray, Nallıhan hanımlarının zekalarına hayran bırakacak buluşuna takılmadan edemiyor. Şömine görünümlü piknik tüple yapılan ipek üreticiliğiŞoray Uzun Yolda’da.

Yolu Beypazarı’na da düşen Şoray yazmacılık yapan çiftin ilginç düğün anılarını programda ekrana taşıyor. Evlendikleri gece kızkaçıran oyunu oynayan yaşlı çiftin ilginç düğün anıları Şoray Uzun Yolda’da…

 

*****

Her hafta başka bir bölgeden, ilginç insanlar ve olaylar ekrana geliyor.
Ne de olsa Şoray Uzun Yolda... Şoray Uzun Yolda’yı Kanal 7’nin sevilen sunucusu Şoray Uzun sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından insan manzaraları, ilginç yaşam hikayelerinin aktarıldığı programda hem adım adım Anadolu seyahatine çıkıp, hem de eğlenceli bir saat geçireceksiniz.

Hayatın farklı renkleri, ilginç insan manzaraları Şoray Uzun’un esprili sunumuyla ekrana gelecek. Çeşit çeşit insanlar, kendi buluşlarıyla, özel yetenekleriyle Şoray Uzun’un uzun yolunda ekrana gelecek. Şoray Uzun Yolda Kanal 7 ekranlarında.
 


Þoray Uzun


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2083/soray-uzun-yolda.html