Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Dünya Bir Oyun Sahnesi

Dünya Bir Oyun Sahnesi
“Dünya Bir Oyun Sahnesi”nin bu haftaki konuğu sahnelerin ve ekranların sevilen oyuncularından biri olan Erdal Özyağcılar.Usta oyuncu, Kenan Işık’ın sunduğu “Dünya Bir Oyun Sahnesi”nde, oyunculuğa nasıl başladığını, çocukluk yıllarında tiyatronun büyülü dünyasına duyduğu hayranlığı ...

“ERDAL ÖZYAĞCILAR İLE KEYİFLİ BİR SOHBET DÜNYA BİR OYUN SAHNESİ’NDE”
Yapımcılığını Nebil Özgentürk’ün, sunuculuğunu Kenan Işık’ın yaptığı, “Dünya Bir Oyun Sahnesi” bu hafta sahnelerin ve ekranların sevilen oyuncularından Erdal Özyağcılar’ı konuk ediyor.
Keyifli bir sohbet için 1 Mayıs Cuma akşamı “Dünya Bir Oyun Sahnesi” ile atv’de buluşalım.

Dünya Bir Oyun Sahnesi

“Dünya Bir Oyun Sahnesi”nin bu haftaki konuğu sahnelerin ve ekranların sevilen oyuncularından biri olan Erdal Özyağcılar.

Usta oyuncu, Kenan Işık’ın sunduğu “Dünya Bir Oyun Sahnesi”nde, oyunculuğa nasıl başladığını, çocukluk yıllarında tiyatronun büyülü dünyasına duyduğu hayranlığı, ilk kamera önü deneyimlerini ve kariyerinin ilginç anlarını izleyicilerle paylaştı.

Tiyatroda en sevdiği şeyin, dekorun içinde yer almak olduğunu belirten Özyağcılar, her zaman, oyun başlamadan ve tiyatroya kimse gelmeden önce, sahneye tek başına çıkıp, dekorun içinde gezindiğini söyledi.

Şehir Tiyatrolarında oynadığı süreçte sahne üzerinde yaptığı şakalarla ünlenen sanatçı, bu şakalardan birkaç örnek verdi.

Sinemaya nasıl başladığını da anlatan Erdal Özyağcılar, özellikle Şener Şen ve Kemal Sunal’la birlikte yer aldığı projelerden çok keyif aldığını, her ikisiyle de çok yakın dost olduğunu ve oyuncuların gerçek yaşamda birbirleriyle dost olmasının, kamera önünde iyi bir performans yakalamalarına büyük yardımı olduğunu belirtti.

Özyağcılar, “Arabesk” filmi için Ertem Eğilmez’den teklif aldığı dönemde, aynı anda Bizimkiler dizisine başladığı için bu teklifi geri çevirmek zorunda kaldığını, Eğilmez’in de onu anlayışla karşıladığını ifade etti.

Bizimkiler dizisinden uzun yıllar sonra neden ayrıldığını da açıklayan sanatçı, Şehnaz Tango dizisindeki rolünün ve senaryonun inceliklerinden de bahsetti. Boşanmış olsa da, hâlâ birbirine âşık kalmayı başarmış eski bir çiftin hikâyesinin, katı geleneklere sahip Türk toplumunda bile kabul gördüğünü ve bu dizinin, Şehnaz karakteri yoluyla kadına duyarlı bir bakış açısı getirdiği, kadın haklarını ön plana çıkardığı için önemli bir dizi olduğunu söyledi.

Son dönemde oynadığı Elveda Rumeli dizisinden de söz eden Özyağcılar, dizinin çekildiği Makedonya topraklarını, sette yaşanan hoş anıları da aktardı.

Erdal Özyağcılar, televizyonda yapılan işlerin sanat olmadığını söyleyenleri anlayamadığını, bir oyuncu olarak kendisinin, ister tiyatroda, ister sinemada, ister televizyonda, hangi mecrada olursa olsun aynı disiplinle ve canla başla oynadığını, birini ötekinden ayırmadığını, zaten böyle yapılmazsa seyirciye saygısızlık edilmiş olacağını belirtti.

Suzan Kardeş’in sohbet aralarında söylediği Rumeli ve Balkan türküleri de programa renk kattı.
 
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/20889/dunya-bir-oyun-sahnesi.html