Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > The Tudors

The Tudors
Kraliçe Anne yeni nedime olarak atanan Jane Seymour’u çok soğuk karşılar. Bu arada Chapuys, Kraliçe Katherine’e yapılan otopsi sonucunun onun zehirlendiğini ortaya koyduğunu Brereton’a anlatır. Henry ise Jane olan hislerini saklama ihtiyacı duymamaktadır.

The Tudors 2. Sezon
The Tudors’ta ikinci raunt...

Birinci sezonuyla çok ses getiren The Tudors’ta merakla beklenen ikinci raunt Hava Kararınca kuşağında yeniden ekrana geliyor.....
İngiltere Kralı VIII. Henry’nin çalkantılı hayatı ve olaylı aşklarını anlatan The Tudors’ta ikinci buluşmaya hazır mısınız?  The Tudors’ta hiç bir şey bıraktığımız gibi olmayacak..  Geçen sezon VIII. Henry’yi toy ama hırslı bir kral olarak bırakmıştık. İkinci sezonda Henry, aynı ölçüde çapkın ama çok daha olgun, güçlü ve acımasız bir kral olarak çıkacak karşımıza. Henry’nin tutkulu aşkı Anne Boleyn’in tafında ise durum biraz daha karışık İhtiraslı güzelin sonunu getirecek olaylara tanık olurken, diziye katılacak yeni kadın karakterlerle tanışacağız. Şüphesiz bunların en önemlisi İzlandalı oyuncu Anita Briem tarafından canlandırılan, İngiltere tarihinin bir başka etkili kadın figürü Jane Seymour olacak.

KRAL HENRY’NİN ZOR ANLARI
Bu akşam yayınlanacak ikinci sezon sekizinci bölümde, Kraliçe Anne yeni nedime olarak atanan Jane Seymour’u çok soğuk karşılar. Bu arada Chapuys, Kraliçe Katherine’e yapılan otopsi sonucunun onun zehirlendiğini ortaya koyduğunu Brereton’a anlatır. Henry ise Jane olan hislerini saklama ihtiyacı duymamaktadır. Diğer tarafta Fransa Kralı’yla bir araya gelen Papa  III. Paul, Henry’yi aforoz etme konusunda kararlı olduğunu belirtir ve Francis’i İngiltere’yi fethetmesi konusunda teşvik eder. Diğer taraftan Henry Jane Seymour’ı etkilemek için katıldığı bir turnuva sırasında attan düşüp ağır yaralanınca, kralın veraseti konusu saray erkanının dilinden düşmeyen bir mesele haline gelir. Kral iyileşmediği takdirde Cromwell Parlemento’yu fesetmeyi planlamaktadır. Ancak Henry sağlığına kavuşur ve ilk iş Jane’e Brandon aracılığıyla hediye ve bir de mesaj gönderir. Jane ise parayı geri çevirir ve Henry’den bunu kendisine evlilik hediyesi olarak saklamasını ister.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/21064/the-tudors.html