Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Şimdi Söylemek Lazım

Şimdi Söylemek Lazım
Mardin’de bir nişanda işlenen katliamın cenaze töreninden acılı görüntüler, Milliyet Gazetesi Yazarı Hasan Cemal’in Murat Karayılan’la yaptığı görüşmenin ayrıntıları, kabine devir teslimi töreninden ve bakanlar kurulu toplantısından yeni kabine görüntüleri,

AKİF BEKİ VE MUSTAFA KARAALİOĞLUSÖYLENMESİ GEREKENLERİ ŞİMDİ SÖYLÜYOR

“Şimdi Söylemek Lazım” adlı programda deneyimli gazeteciler Mustafa Karaalioğlu ve Akif Beki, her hafta Türkiye’yi ve dünyayı sarsan gelişmeleri ekrandan konuşuyor, söylenmesi gerekenleri zor zamanda söylüyor, olayların nedenlerini ve sonuçlarını kimi zaman konukların da katılımıyla programda tartışıyor. Şimdi Söylemek Lazım’da bu hafta Mardin’de yaşanan katliamın ardından yapılan tartışmalar ve cenaze töreninden görüntüler, yeni kabine, Hasan Cemal’in Murat Karayılan’la yaptığı görüşme, TOBB kurulundan çarpıcı görüntüler ve açıklamalar ile gündemdeki diğer önemli başlıklar üzerine konuşulacak.

Mustafa Karaalioğlu ve Akif Beki’nin sunumuyla ekrana gelen Şimdi Söylemek Lazım’da bu hafta; Mardin’de bir nişanda işlenen katliamın cenaze töreninden acılı görüntüler, Milliyet Gazetesi Yazarı Hasan Cemal’in Murat Karayılan’la yaptığı görüşmenin ayrıntıları, kabine devir teslimi töreninden ve bakanlar kurulu toplantısından yeni kabine görüntüleri, TOBB Genel Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile Deniz Baykal’ın kuruldaki samimi görüntüleri ve Hisarcıklıoğlu’nun hükümeti eleştiren konuşmasından ayrıntılar ekrana gelecek. Gündeme ilişkin söylenmeyenlerin söylendiği programda ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mardin’deki olayları değerlendirmesi, Deniz Baykal’ın ve Devlet Bahçeli’nin Mardin’deki olaya ilişkin açıklamaları, DTP Milletvekili Emine Ayna’nın Mardin’deki olayı değerlendirmesi, DTP’lilerin Diyarbakır’daki açlık grevi, Osman ve Ferda Paksüt’ün çok tartışılan görüntüleri de konuşulacak.

Politikada, ekonomide, sağlıkta, sanatta kısacası Türkiye’yi ve dünyayı etkileyen tüm konularda söylenmesi gereken her şey bu programda konuşuluyor. Kimi zaman konuklarla kimi zaman da baş başa “Şimdi Söylemek Lazım”da söylenmedik söz kalmıyor. Yaşadığımız ülkenin ve dünyanın değişen koşullarına karşı asıl önemli olanın zor zamanlarda konuşmak olduğunu vurgulayan Karaalioğlu ve Beki, yaşadıklarımızı, değişimi ve gerçekte ne olup bittiğini anlamak için, gerçeği kavramak için “Şimdi Söylemek Lazım” diyorlar.

Mustafa Karaalioğlu ve Akif Beki’nin birlikte hazırlayıp sunduğu “Şimdi Söylemek Lazım”  her Perşembe 23:40’ta Kanal 7’de.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/21083/simdi-soylemek-lazim.html