Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Telgrafın Telleri

Telgrafın Telleri
Telgrafın Telleri adlı filmde borçları yüzünden eşinden ayrı yaşamak zorunda kalan bir adamın yüreğindeki hasret anlatılıyor.Hacer ve Recep hayatlarını birleştirmek için köyün muhtarından borç alarak evlenirler. Borçlarını ödemekte zorlanan çift muhtarın da sıkıştırması sonucu ellerindeki tek mal varlığı olan ineklerini satmaya karar verirler.

TELGRAFIN TELLERİ” ( T )

TELLERE TAKILAN BİR HASRET

Telgrafın Telleri adlı filmde borçları yüzünden eşinden ayrı yaşamak zorunda kalan bir adamın yüreğindeki hasret anlatılıyor.

Hacer ve Recep hayatlarını birleştirmek için köyün muhtarından borç alarak evlenirler. Borçlarını ödemekte zorlanan çift muhtarın da sıkıştırması sonucu ellerindeki tek mal varlığı olan ineklerini satmaya karar verirler. Fakat bu sırada tek umutları olan inekleri çalınır. Artık borçtan kurtulmalarının yolu Recep’in İstanbul’a giderek çalışması olur.

İstanbul’a çalışmak için giden Recep, eşi Hacer’le sadece telgraf vasıtasıyla haberleşmektedir. Bu sırada Hacer’de gözü olan Musa, genç kadının evli olmasına rağmen peşini bırakmaz.  Öyle ki, Recep tarafından eşine gönderilen telgrafları ele geçirmeyi başarır ve genç kadına eşinin ağzından geri dönmeyeceğine yönelik telgraf yazar. Hacer ise bu duruma bir anlam veremez.

Uzun süre telgraflarına cevap gelmediğini gören Recep bu durumdan dolayı meraklanarak köye dönmeye karar verir.

Borçlarını ödeyebilmek için gurbete giden genç bir adamın hasret kokan ağıtı “Telgrafın Telleri” Kanal 7’de.


Genel Yönetmen: Zeynep Tor , Yönetmen: Serkan İpekören, Senaryo:Hayriye Ersöz , Müzik: Avni Uygun, Oyuncular:Fatma Kocacık, Adnan Koç, Mehmet Özgür, Başak Zebil, İlter Genay, C. Nihan Tuğhan, Murat Göktepe, Yapım: 2007/ Kanal 7/TürkiyeSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/21085/telgrafin-telleri.html