Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Başarının İzinde

Başarının İzinde
Eğitim Mi, Tecrübe Mi, Karizma Mı, Şans Mı, İrade Mi, Tutku Mu?Yoksa Hiç Biri Mi?Cem Kozlu Başarılı Olmanın Şifresini Çözüyor. 5 Derste Başarıya Giden Yolu Cnn Türk’te Gösteriyor.

Cem Kozlu’yla  Başarının İzinde
Eğitim Mi, Tecrübe Mi, Karizma Mı, Şans Mı, İrade Mi, Tutku Mu?Yoksa Hiç Biri Mi?Cem Kozlu Başarılı Olmanın Şifresini Çözüyor. 5 Derste Başarıya Giden Yolu Cnn Türk’te Gösteriyor.
Cnn Türk’te, 13 Mayıs Çarşamba gününden itibaren her Çarşamba saat 21.00’de ekrana gelecek yepyeni bir program başlıyor.

Cem Kozlu’yla Başarının İzinde, birbirlerinden oldukça farklı toplum kahramanlarını kamuoyuna tanıtacak. Kozlu; onların ağzından ve öykülerinden, başarılarının sırlarını (sistem, süreç, üslup, yaklaşım, vb.) anlamaya çalışıyor.

Kişi ve olaylar arasındaki benzerlik ve farklılıklardan yararlanarak adım adım başarıya giden yolun şifreleri çözülecek ve formülü verilecek.

Başarının İzinde programının konukları: küresel boyutta başarıyı kendi gayretiyle yaratmış, fazla tanınmayan veya kolay ulaşılamayan, başarı öyküsü ilginç öğeler içeren, başarı reçetesinin ayrıntıları kamuoyunca yeterince bilinmeyen, tutku ve iddia sahibi, kamuoyuna moral ve gurur aşılayacak nitelikteki kişiler arasında seçilen; Attila Doğudan, Sani Şener, Özdoğan Yılmaz, Baki Gökbayrak ve Muhtar Kent olacak

Çalışma mekanı gibi dinamik bir ortamda söyleşi yöntemiyle başarının yapısını sorgularken başarıyı oluşturan; olay, ürün, hizmet, yapıt görsel olarak sunulacak.

Cem Kozlu’nun soracağı soru veya sunacağı örneklerle bir genelleme veya model arayışına girilecek.

Programda Cem Kozlu konuğuyla;
çalışmasının rutini ve süreçleri,    insan karakteriyle ilgili varsayımları,
uzun süreli hocası/sağ kolu,    insan seçimi yöntemleri,
onu etkileyen, öğüt, düstur, deyim ve kitaplar,  takım anlayışı,
en büyük gururu ve pişmanlığı,    dayanıklılık ve direnç kaynakları,
“Talih”inin rolü,      karar süreçleri,
inanç ve ilkelerin rolü,     dinleme ve iletmeyle ilgili yaklaşımları;
girdiği en zor viraj,      ikna yöntemleri,
eğitimin ve ailenin rolü,     kullandığı “check-list”

belleğini kullanış biçimi,     aldığı en büyük riziko,
en önemli yenilgisi, hatası,     örnek aldığı kişi ya da kişiler, benimsediği liderlik üslubu

gibi konuları irdelenecek.

Garson babasının göç ettiği Avusturya’da Avrupa’nın en hızlı büyüyen ikram şirketi Do&Co’yu kurarak Formula 1’den Avusturya Havayolları’na, THY’den Lufthansa’nın prestij salonlarına sürekli genişleyen bir yelpazeye hizmet götürerek Viyana Borsa’sının en hızlı değer kazanan kağıdını yaratan dinamo Attila Doğudan, 13 Mayıs Çarşamba günü programın ilk bölümünün konuğu olacak.

Daha sonraki haftalarda sırası ile:

TAV (Tepe Afken Via) CEO’su, Türkiye’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde havaalanları inşaatı ve işletmesi yapan şirketin bir numarası, yurtdışındaki havaalanlarına TAV logosunu taşıyarak uluslararası bir başarıya imza atan Sani Şener,

Türkiye’nin dünya çapında kariyere sahip jeofizikçisi, pek çok yabancı petrol şirketine danışmanlık yapan aynı zamanda TPAO’nun Türkiye’deki petrol aramalarında da önemli bir role sahip, Ardahan’ın bir köyünde dünyaya gelen, Stanford Üniversitesi’nde doktorasını rekor bir sürede tamamlayan Özdoğan Yılmaz,

Son yüzyıl içinde dünyada yapılmış en büyük, en hızlı ve en inovatif yelkenli yatın tamamını Türkiye’de, sıfır sermaye ile kurduğu tersanede üreten, denizden korkan “köylü çocuğu”, emekli subay, gemi mühendisi Baki Gökbayrak,

Dünyanın en kıymetli markası ve en geniş satış teşkilatına sahip olan Coca-Cola şirketinin tüm operasyonlarından sorumlu en üst düzey pozisyonuna yükselen profesyonel yönetici Muhtar Kent.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/21227/basarinin-izinde.html