Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Genç Bakış

Genç Bakış
Biri bize Avrupa Birliği’ni “anlatıyor”...Ve bakın nasıl anlatıyor...Genç Bakış’ta yeni bir yarışma, “AB’ye Genç Bakış”.Avrupa Birliği’ni kendi bakış açılarıyla olumlu ya da olumsuz anlatan gençler kısa filmlerden, skeçlere, rap şarkılardan şiirlere kadar birçok farklı proje ile “AB’ye Genç Bakış”ta yarışıyor

“Abbas Güçlü ile Genç Bakış”

Biri bize Avrupa Birliği’ni “anlatıyor”...Ve bakın nasıl anlatıyor...Genç Bakış’ta yeni bir yarışma, “AB’ye Genç Bakış”

Avrupa Birliği’ni kendi bakış açılarıyla olumlu ya da olumsuz anlatan gençler kısa filmlerden, skeçlere, rap şarkılardan şiirlere kadar birçok farklı proje ile  “AB’ye Genç Bakış”ta yarışıyor.
Gençlerin istedikleri herhangi bir anlatım tekniğiyle ( tiyatro, müzik, resim, düz anlatım vb?) Avrupa Birliği’ni yorumlayacakları projelerde konu sınırlaması yok. Çalışmalarda tek sınırlama bilgide doğruluk.

Yarı final ve final olmak üzere iki bölüm halinde ekrana gelecek yarışmanın 20 Mayıs 2009 tarihinde yapılacak yarı finalinde 15 proje jüri karşısına çıkacak. Yarı finalden geçen 7 proje ise, finale katılmaya hak kazanacak. Finalistler projelerini farklılaştırarak ya da yeni bir proje ile finalde yarışacaklar.
En iyi anlatan Brüksel’e?
Birinci olan kişi/takım Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’e yapılacak olan seyahat ile ödüllendirilecek. 2. ve 3. olan projeler ise diz üstü bilgisayar ve çeşitli armağanlar kazanacak.
Kanal D, Fors Production ve Marmara Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleşek yarışmanın jüri üyeliğini ise TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilcisi Bahadır Kaleağası, Vatan Gazetesi Yazarı Yiğit Bulut ve Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Dartan yapıyor...
“AB’ye Genç Bakış” bu gece Marmara Üniversitesi’nden canlı olarak ekrana gelecek. Sakın kaçırmayın!
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/21408/genc-bakis.html