Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Günaydın Gece

Günaydın Gece
Roma, 1978 yılı. Genç bir kadın Chiara, erkek arkadaşı ile beraber bir apartman dairesine taşınır.Görünüşte günlük hayatını normal bir şekilde sürdürmektedir...

GÜNAYDIN GECE
(BUONGIORNO, NOTTE)

Roma, 1978 yılı. Genç bir kadın Chiara, erkek arkadaşı ile beraber bir apartman dairesine taşınır.
Görünüşte günlük hayatını normal bir şekilde sürdürmektedir. Ama meslektaşı Enzo her şeyin göründüğü gibi olmadığı, kızın sakinliğinin altında başka şeylerin var olduğu konusunda kuşkulanmaya başlar. Gerçekten de Chiara, İtalya’nın aşırı uçtaki yeraltı terör örgütü Kızıl Tugaylar’ın bir üyesidir ve eski İtalyan Başbakanı Aldo Moro’yu kaçırmayı ve öldürmeyi planlamaktadırlar.  
 
Olaylar Chiara’nın gözünden, gerçekle düş arasında gidip gelen ince bir sisin içinden aktarılır. Planları başarıyla ilerlerken, ülkeyi büyük bir krize sürükleyen ünlü bir politikacıyı rehin tutma gerçeği bedelini ödetmeye başlar.
Grup içindeki gerilim gün geçtikçe yükselmekte ve rehineleri gibi bir tutsak haline gelmektedirler. Devrim ütopyası tutkusuyla Chiara’nın kuşkuları artmakta ve ideolojik sorumluluklarını ve davranışlarını sorgulamaya başlar.


Yönetmen  :   Marco Bellocchio
Oyuncular  :   Maya Sansa, Luigi Lo Cascio, Pier Giorgio Bellocchio, Giovanni Calcagno, Paolo Briguglia, Roberto Herlitzka
Yapım       :    2003 İtalyaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/22363/gunaydin-gece.html