Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Holiganlar

Holiganlar
Harvard’ta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltere’ye taşınmak zorunda kalan Matt...

HOLİGANLAR
(GREEN STREET HOOLIGANS)

Harvard’ta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltere’ye taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin West Ham United fanatiği kardeşi Ben ile takılmaya başlar.

Futbol konusunda en ufak bir bilgisi olmayan yumuşak başlı Matt kendini West Ham United taraftar grubu GSE(Green Street Elite)’nin içinde bulur. Ben ve arkadaşlarıyla maçlara gitmeye, kavgalara karışmaya başlayan Matt, bunca zamandır içinde biriktirdiği şiddeti dışa vuracak ve kendini anlamsız bir fanatikliğin içinde bulacaktır.

Bayan bir yönetmenden futbolun artık yalnızca futbol olmadığına dair sarsıcı bir dram. Futbolun kalbinin attığı İngiltere’de giderek artmaya başlayan holiganlığı, vandalizmi ve fanatizmi en sert biçimde ortaya koyan Holiganlar, Milwall ve West Ham United klüpleri arasındaki rekabete dair de güzel sekanslar barındırıyor.


Yönetmen  :   Lexi Alexander
Oyuncular  :   Elijah Wood, Charlie Hunnam, David Alexander, Claire Forlani, Marc Warren, Oliver Allison, James Allison 
Yapım       :    2005 ABD / İngiltere - DramSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/22385/holiganlar.html