Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Dünya Bir Oyun Sahnesi

Dünya Bir Oyun Sahnesi
“DÜNYA BİR OYUN SAHNESİ”nin bu haftaki konukları sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının sevilen üç ismi; Kayhan Yıldızoğlu, Sermin Hürmeriç ve Arif Erkin...

DÜNYA BİR OYUN SAHNESİ

“DÜNYA BİR OYUN SAHNESİ”nin bu haftaki konukları sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının sevilen üç ismi; Kayhan Yıldızoğlu, Sermin Hürmeriç ve Arif Erkin.
 
Üç usta sanatçı, programda, oyunculuğa nasıl başladıklarını, kariyerlerinde bugünlere nasıl geldiklerini ve geleceğe dair umutlarını izleyicilerle paylaştı.
 
Türk sinemasında 150’nin üstünde filmde oynayarak bir rekora imza atan Kayhan Yıldızoğlu, olumlu ve olumsuz yönleriyle Yeşilçam sinemasını, geçmiş yıllardaki star sistemini ve film çekimlerinde yaşadığı ilginç olayları anlattı.
 
Muhsin Bey ve Eşkıya filmlerinde sergilediği performansla gönüllerde taht kuran Sermin Hürmeriç de, konservatuar yıllarından, Ankara Devlet Tiyatrosu sürecinden ve Yılmaz Güney’in teklifiyle nasıl birdenbire sinemaya atıldığından söz etti.
 
Yıllarca tiyatro, film ve dizilere müzik yapan ancak İkinci Bahar ve Yabancı Dama dizilerinde oynayınca geniş kitleler tarafından tanınan Arif Erkin ise, müzikle ve tiyatroyla haşır neşir geçen yılların ardından, ekran sayesinde gelen şöhreti değerlendirdi.


Sunan:Kenan IşıkSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/22484/dunya-bir-oyun-sahnesi.html