Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Deşifre

Deşifre
Deşifre tam 19 yıldır bir türlü çözülemeyen ve artık uluslararası skandala dönüşen iki gencin kaybolma öyküsünü ekrana getiriyor...

DEŞİFRE

Burak Şengöçen, henüz 19’unda gencecik bir delikanlıydı. 2004 yılında İstanbul Yeşilköy’de kız meselesi yüzündün çıktığı iddia edilen bir kavgada bıçaklanarak yaşamını yitirdi. Cinayeti, ünlü Avukat Fikret Arslan’ın oğlu Serhat Arslan’ın işlediği ileri sürüldü. Olayın ardından, Serhat Arslan firar ederken, cinayete karıştıkları iddia edilen bir kişi tutuklandı, iki kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 2006 yılında dava devam ederken mahkemeye başvuran Şengöçen Ailesi, katil zanlılarından şikayetçi olmadıklarını açıkladı. Bu durum ailenin tehdit edildiği ya da parayla susturulduğu iddialarını gündeme taşıdı. Ve aradan 5 yıl geçti ama hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan katil zanlısı Serhat Arslan bir türlü yakalanamadı. Peki Burak Şengöçen’in katil zanlısı neden hala bulanamadı? Şengöçen Ailesi katil zanlıları hakkındaki şikayetlerini neden geri aldı? Ünlü Avukat Fikret Arslan, katil zanlısı oğlu Serhat Arslan’ı sakladığı ve adalete teslim etmediği iddialarına ne yanıt veriyor?
Burak Şengöçen cinayetinin, Münevver Karabulut cinayeti ile ortak yönü ne? Acılı anne, Münevver Karabulut cinayetinde oğlumu gördüm derken neyi kastetti?
Deşifre” yılan hikayesine dönen Burak Şengöçen cinayeti ve sonrasında yaşanan gelişmeleri tüm yönleriyle ele alıyor. Çarpıcı dosya “DEŞİFRE”de!

EGE SULARINDA KAYBOLAN İKİ GENCİN CASUS FİLMLERİNE TAŞ ÇIKARTAN ÖYKÜSÜ “DEŞİFRE”DE!

Deşifre tam 19 yıldır bir türlü çözülemeyen ve artık uluslararası skandala dönüşen iki gencin kaybolma öyküsünü ekrana getiriyor.

Biri Özal’lı yılların gözde sanatçılarından Semra İnanç’ın oğlu, diğeri ise akademisyen bir annenin göz bebeğiydi. İki genç, 24 Aralık 1990 tarihinde tekne ile Ege sularına açıldı. Ama o günden sonra iki gençten bir daha da haber alınamadı. Resmi kayıtlara göre tekne batmış, gençler de engin mavi sularda kaybolmuştu. Ama battı denilen tekne bir süre sonra Yunanistan’ın Rodos Adası’nda sapasağlam bulundu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre iki genç, son olarak Yunanistan’ın Meis Adası’nda bulunmuş, sahil güvenliğe ihbar edilmişti. Ama yapılan araştırmalar sonunda Yunan resmi kayıtlarında böyle bir bilgiye rastlanamadı.

Peki ama iki gencin başına ne gelmişti? Gençlerin Yunanistan cezaevlerinde takas amacıyla tutulduğu iddiaları doğru olabilir mi?  Sanatçı Semra İnanç’ın oğlunu arayarak geçirdiği 19 yılın trajik öyküsü, akılalmaz iddialar, şok belgeler ve casusluk filmlerine taş çıkartan skandal... Hepsi ve daha fazlası  Deşifre’de...
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/23044/desifre.html