Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Madagaskar

Madagaskar
Balta girmemiş ormanların kralı olan Alex adlı aslan, New York Merkez Hayvanat Bahçesi’nin en popüler hayvanıdır. En iyi arkadaşları Marty adlı zebra, Melman adlı zürafa ve Gloria adlı su aygırıdır...

 Madagaskar
Balta girmemiş ormanların kralı olan Alex adlı aslan, New York Merkez Hayvanat Bahçesi’nin en popüler hayvanıdır. En iyi arkadaşları Marty adlı zebra, Melman adlı zürafa ve Gloria adlı su aygırıdır.
Dıştan bakılınca dördünün de keyfi yerinde gibidir. Yemekleri her gün düzenli olarak verilir. Hayvanat bahçesinin ziyaretçileri tarafından çok sevilip takdir görürler. Ancak sonuçta ömür boyu sürecek bir esaret söz konusudur.
Yaşadığı bu hayattan yeterince tatmin olamayan zebra Marty bir türlü bastıramadığı merak duygusuna yenilir. Penguenlerin yardımıyla hayvanat bahçesinden kaçar ve özlemini çektiği dünyayı keşfe çıkar. Alex, Melman ve Gloria da beraber kaçarlar. Ancak kent caddelerinin tadını çıkaramadan yeniden yakalanırlar. Kafeslere konulup gemiyle Afrika’ya gönderilirler.
Ancak üçkağıtçı penguenler gemiyi sabote edince Alex, Marty, Melman ve Gloria kendilerini bu kez egzotik ada Madagaskar’da bulurlar. Artık New York’a iyice alışmış olan sevimli dostlarımız, Madagaskar’ın vahşi ortamında hayatta kalabilmeyi öğrenmek, daha da önemlisi "sanki vahşi orman gibi" deyiminin gerçek anlamını keşfetmek zorundadırlar.


Yapım Yılı:2005   
Tür: Animasyon, Komedi
Yönetmen: Eric Darnell, Tom McGrath
Ülke: AmerikaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/23931/madagaskar.html