Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Eksik Etek

Eksik Etek
Dört kadının zorlu mücadelesini anlatan "EKSİK ETEK" bu akşam Kanal 7'de. Yaşanan her şeye rağmen, her zaman umudun olduğunu anlatan hikâyesiyle EKSİK ETEK, yolları ilginç tesadüflerle birleşen dört kadının aynı evde, ama ayrı hayatlara açılan pencerelerde kesişen dünyalarını ekrana getiriyor.

DİZİ 'EKSİK ETEK' 

Cumartesi-Pazar 23:15 
 
   
Dört kadının zorlu mücadelesini anlatan "EKSİK ETEK" Kanal 7 ekranlarında...

Dört kadının zorlu mücadelesini anlatan "EKSİK ETEK" bu akşam Kanal 7'de. Yaşanan her şeye rağmen, her zaman umudun olduğunu anlatan hikâyesiyle EKSİK ETEK, yolları ilginç tesadüflerle birleşen dört kadının aynı evde, ama ayrı hayatlara açılan pencerelerde kesişen dünyalarını ekrana getiriyor.
19 yaşında yurttan kaçarak katıldığı güzellik yarışmasında Türkiye güzeli seçilen Demet ışıltılı bir dünya ile tanışmış olur. Varlıklı biri olan Şehmuz'la evlenen genç kadın kısa zamanda hayal kırıklıklarıyla dolu evliliğini sona erdirir. Tesadüfen tanıştığı Fikret oldukça güçlü kişilikli, Leman iki yetişkin oğlundan kaçan sırlarla dolu bir kadın, Yaren acımasız törelerin hedef tahtası olmuş bir kadındır. Melis ise annesinin hırsları doğrultusunda yaşarken kendi kişiliğini heba etmiş, kadın kurbanı bir başka kadındır. Dört kadını bir evde buluşturan kader, birlikte yaşama zorunluluğuna geçim zorluklarını da ekler ve birlikte bir iş kurmalarını gündeme getirir. Birbirlerine müdahale eder, birbirlerini kıskanır, rekabete girer, dayanışır ve bütün bunları yaparken hem zaaflarını hem güçlü yanlarını yeniden keşfederler...

BİRİNCİ BÖLÜM: Demet'in kaderi yüzü kadar güzel ve aydınlık değildir. Çocukluğunda annesi tarafından bir yetimhaneye terk edilmiştir. Bir yuva sahibi olma özlemiyle zengin bir adam olan Şehmuz ile evlenmiş, ne var ki Şehmuz ‘la mutluluğu yakalayamadığı gibi bir sabah kocası tarafından terk edilmiş ve habersizce boşanmıştır. Sudan çıkmış balığa dönen Demet önce anneannesinin yakın dostu Leman Teyze ile sonra da Şehmuz'un köylüsü Yaren Bacı ile tanışır. Ertesi gün feminist avukat Fikret de küçük kızı İlayda ile birlikte Demet'in kapısını çalar. Böylece Demet kadınlardan oluşan yeni bir aile kurmuştur kendine. Her birinin kendi boylarını aşan sorunları arasında Demet yağmurdan kaçarken doluya tutulmuştur. Dört eksik etek el ele sorunların üstüne yürüyecektir. Mücadeleleri kıran kıranadır ve kayıpları tahminlerinden çok, kazançları ise sevmenin hiç de kolay olmadığını öğrenmek olacaktır...

İKİNCİ BÖLÜM: Demet, Leman Teyze, Yaren ve Fikret'den oluşan yeni ailesine alışmaya başlamıştır ama bir yandan da korku ve güvensizlik içindedir. Çünkü yaşadıkları ev ve kullandıkları araba hala Şehmuz'un tapulu malıdır ve Demet her şeye rağmen kendisini onunla iyi geçinmek zorunda hissetmektedir.
Gerçekten de Şehmuz yeğeni Musa'dan aldığı haber üzerine adamlarıyla birlikte eve baskına gelir ve kişisel eşyalarını yakmış olduklarını görünce kıyameti koparır. Kadınlarla Şehmuz arasında yaşanan arbede, Şehmuz'un Demet'den intikam alma yemini etmesine neden olur.
Yaren bir yandan törenin kurşunlarının kendisini bulacağı günden korkarken, bir yandan ardında bırakıp geldiği oğlunu özlemekte, özlemini Fikret'in kızında dindirmeye çalışmaktadır. Leman Teyze ise hayırsız iki oğluyla yaşadığı geçmişin muhasebesindedir. Öte yandan Fikret'in müvekkili, ağabeylerinin kurşunundan kıl payı kurtulmuş ve hastanede yatmakta olan Hazal'ın da başı büyük derttedir. Çünkü törenin onun için hazırladığı yeni ölüm tuzağından kurtulup kurtulamayacağı hiç belli değildir. Eksik Etek'in dertli kadınları bakalım Hazal'ı kötü kaderinden kurtarabilecek mi, bakalım Şehmuz'a karşı kozlarını doğru kullanabilecekler mi?

Yönetmen: Hilal Saral Ünalan- Barış Yöş Senaryo: Gülin Tokat Yapım Koordiratörü: Devrim Damgaoğlu Müzik: Alpay Ünyaylar Oyuncular: Aykut Oray (Şehmus), Didem Erol (Demet), Gül Yalaz (Leman), Nesrin İşçi(Melis), Emel Pala (Fikret), Evren Duyal (Yaren), Turgut Tunçalp (Kerem), Erdal Özel (Musa), Murat Ozan (Selim) Yapım: Kanal7/2006
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2440/eksik-etek.html