Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Mal Canın Yongası

Mal Canın Yongası
‘Mal Canın Yongası', filmin hem yazarı hem de yönetmeni olan Rose Troche'nin, A.M.Homes'un aynı adlı kitabındaki kısa öykülerini bir araya getirmesiyle oluşmuş bir kişi ve olaylar ağını anlatıyor. Yapım, ‘Amerikan Güzeli', ‘Sosyeteden İnsan Manzaraları'

Mal Canın Yongası

10 Mart Cumartesi 23:30

‘Mal Canın Yongası', filmin hem yazarı hem de yönetmeni olan Rose Troche'nin, A.M.Homes'un aynı adlı kitabındaki kısa öykülerini bir araya getirmesiyle oluşmuş bir kişi ve olaylar ağını anlatıyor. Yapım, ‘Amerikan Güzeli', ‘Sosyeteden İnsan Manzaraları', ‘Manolya' ve hatta son zamanlardaki popüler dizi ‘Umutsuz Ev Kadınları'gibi, banliyöde yaşayan insanların yaşamlarının hiç de dışardan görüldüğü gibi güllük gülistanlık olmadığını vurgulayan çarpıcı bir çalışma.
Film aynı mahallede yaşayan dört ailenin evlerini tek tek dolaşır ve içlerinde yaşanan sorunları ve mutsuzlukları aktarır.

İlk ev Gold'larındır. Esther (Glenn Close), umut vaad eden bir müzisyenken geçirdiği trafik kazası sonunda komaya giren oğluna bakan ve ondan başkasını gözü görmeyen bir ev kadınıdır. Bu yüzden kocası ve kızı büyük sıkıntı çekerler.

Esther'in oğlunun kazadan önce ilişkisi olduğu yan komşu Annette Jennings(Patricia Clarkson), kötü bir boşanma yaşamıştır ve iki küçük kızıyla ayın sonunu getirebilmek için umutsuzca çabalar. Üçüncü evde yaşayan Jim Train (Dermot Mulroney), bir süre önce çalıştığı hukuk firmasına ortak olmuştur ve işine olan takıntılı düşkünlüğü yüzünden karısı Susan ve çocuklarına fazlasıyla yabancılaşmıştır. Son evde ise Christianson ailesi yaşar. Helen Christianson (Mary Kay Place), ona arzuladığı ilgiyi göstermeyen 'ya da gösteremeyen' kocasından bıkmıştır ve biraz heyecan aramaktadır.

Bu dört evde yaşayan insanların hayatları kesişmeye devam ettikçe ilginç olaylar yaşanır. Aralarındaki çözülmeyi başlatan olay ise, hemen yakındaki bir alışveriş merkezinde düzenlenen ve ödülü 4X4 bir araba olan yarışma olur. Film gösterild,ği pek çok festivalde ödüller kazanmış bir yapım. :

 

Orijinal Adı : The Safety of Objects
Yönetmen : Rose Troche
Oyuncular : Glenn Close, Dermot Mulroney, Patricia Clarkson, J
Yapım : Drama 2001 İngiltere-ABD


Glenn Close, Dermot Mulroney, Patricia Clarkson, J


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2447/mal-canin-yongasi.html