Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Umuda Kredi

Umuda Kredi
Ebru Baki’nin hazırlayıp sunduğu 13 bölümlük Umuda Kredi programını ekrana getiriyor. Programda, mikro kredi alarak hayatını değiştiren kadınların hikayeleri ekrana taşınıyor...

UMUDA KREDİ
İLK BÖLÜMÜYLE CNN TÜRK’TE

CNN TÜRK, 19 Ağustos Çarşamba gününden itibaren her Çarşamba     saat 21.20’de, Ebru Baki’nin hazırlayıp sunduğu 13 bölümlük Umuda Kredi programını ekrana getiriyor. Programda, mikro kredi alarak hayatını değiştiren kadınların hikayeleri ekrana taşınıyor.

Depremde evini, işini her şeyini enkaz altında bırakan 55 yaşındaki Tülin Hanım şimdi hayatını tüm gün fırının karşısında lahmacun hazırlayarak kazanıyor.

Bu başarı hikayelerinden sadece biri. HSBC’den mikro kredi alarak hayatı değişen tam 14.000 mucize kadının başarı öyküsü var. Bu başarı hikayelerinden seçilenler 13 bölümde Umuda Kredi programında ekrana geliyor.

Dikiş diken, su borusu tamir eden, 50 yaşından sonra bisiklete binmeyi öğrenen, sabah 5’te süt sağarak güne başlayan mucize kadınların hikayeleri ekrana taşınıyor. Bu kadınları izlemek size de güç verecek. Programın amacı, yoksulluğun kader olmadığını kanıtlamak.

Yaşama savaşı veren kadınlar diğer kadınlara umut versin diye CNN TÜRK’te bu hikayeleri her hafta Çarşamba günü ekrana taşınıyor.

“Hayata tutunmak zannettiğinizden daha az parayla mümkün” sloganıyla yola çıkılarak çekilen programda; Bursa, Bilecek, Eskişehir, Urfa,  Sakarya, Diyarbakır, Manisa ve Antep’ten hikayeler ekrana yansıyor.

Depremin 10. yılında Adapazarı’nda 2 kadını hikayesi…
Programın ilk bölümünde; birisi lahmacun dükkanı açmış, diğeri takı, çeyiz hazırlayıp dükkanında, pazarda satan iki kadının hikayesi ekrana geliyor. 17 Ağustos’da karanlığa gömülen yaşamlar ardında sayısız hayaller ve umutlar bıraktı, şimdi ise karanlıkta uzanan bir el mucize kadınlara yeni bir umut güven verdi mikrokredi ile değişen hayatların öyküsü Adapazarı’ndan başlıyor.

Türkiye’deki mikro kredinin kaynağını ise HSBC sağlıyor. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı gönüllü elemanları tüm Türkiye’de yoksulluğu bitirmek için tüm gücüyle çalışıyor.


Hazırlayıp-sunan:Ebru BakiSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/24488/umuda-kredi.html