Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Babamız

Babamız
17 yaşındaki Pedro (Jorge Adrian Espindola) 17 yıl önce giden babasının ardından Meksika’dan kaçak olarak ABD’nin yolunu tutuyor. Bindiği kamyonda, bir başka gence hikayesini anlatıyor...

CNBC-e’de Sinema Şöleni
    “Dünya Sineması Kuşağı”

BABAMIZ


CNBC-e sinema şöleninde, her Çarşamba Dünya Sineması’nın en seçkin örnekleri ekrana gelmeye devam ediyor... Bu akşam ekrana gelecek Meksika yapımı “PADRE NUESTRO”, bir kimlik hırsızlığı ve ihanet hikayesi anlatıyor.

Daha çok televizyonda çalışan Yönetmen Christopher Zalla, senaryosunu da yazdığı ilk sinema filmi Sangre de Mi Sangre ya da Padre Nuestro ile Sundance Film Festivali’nde Büyük Jüri Ödülü aldı. Film, kapağı ABD’ye atmaya çalışan bir gencin hikayesini anlatırken, kimlik hırsızlığı ve ihanet üzerinde duruyor. 17 yaşındaki Pedro (Jorge Adrian Espindola) 17 yıl önce giden babasının ardından Meksika’dan kaçak olarak ABD’nin yolunu tutuyor. Bindiği kamyonda, bir başka gence hikayesini anlatıyor. Brooklyn’e geldiğinde ise çantası yok, zengin restoran sahibi babasının adresi de onun içinde. Tek kelime İngilizce bilmeyen Pedro, meteliksiz halde ortada kalıyor. Kenya’da doğmuş, İspanyolca konuşan ve Columbia Üniversitesi’nde sinema okumuş yönetmen de bir New Yorklu.


Yönetmen: Chrıstopher Zalla
Oyuncular: Jesús Ochoa, Armando Hernández, Jorge Adrıán Espíndola, Paola Mendoza
Yapım Yılı: 2007
Ülke: Abd/ArjantinSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/24500/babamiz.html