Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > 61.Emmy Ödül Töreni

61.Emmy Ödül Töreni
61. Emmy Ödülleri, Los Angeles’taki Nokia Theatre’da 20 Eylül Pazar gecesi (Pazartesi sabahı) düzenlenecek olan törenle sahiplerine verilecek....

 “61. EMMY ÖDÜL TÖRENİ”
CNBC-e’de
aynı anda orijinal sesiyle e2’de
Pazar (Pazartesi’ye bağlayan gece)
Kırmızı Halı 01:00 –Canlı-
Tören 03:00 –Canlı-

HOW I MET YOUR MOTHER’IN BARNEY’Sİ SUNUYOR
MAD MEN’İN İKİNCİ ZAFERİ BEKLENİYOR

61. Emmy Ödülleri, Los Angeles’taki Nokia Theatre’da 20 Eylül Pazar gecesi (Pazartesi sabahı) düzenlenecek olan törenle sahiplerine verilecek. Emmy ödül töreni, simultane çeviriyle saat 03:00’den itibaren CNBC-e’de, orijinal sesiyle e2’de canlı yayınlanacak. Törenin merakla beklenen Kırmızı Halı seremonisi ise 01:00’den itibaren canlı yayınla ekrana gelecek.

Törenin tekrarı Pazartesi akşamı saat 22:00’de CNBC-e’de.

Mad Men’in 16 dalda aday olduğu Emmy Ödülleri, 20 Eylül gecesi sahiplerini bulacak. Töreni, CNBC-e dizilerinden biri olan How I Met Your Mother’ın Barney’si Neil Patrick Harris sunacak...

Amerikan Televizyon Akademisi’nin ödül töreni için geri sayım başladı. Geçen yılın en çok adaylık alan Emmy ödüllü Mad Men, bu yıl da 16 dalda aday gösterildi. Mad Men, 61. Emmy Ödülleri’nin En İyi Dizi adaylarından biri. En İyi Erkek Oyuncu Emmy’li başrol oyuncusu Jon Hamm da, ödüle bir kez daha aday gösterildi. Bu sefer, sekreter Peggy Olson’ı oynayan Elizabeth Moss, En İyi Kadın Oyuncu adayları arasında yer alarak ona eşlik ediyor. Bu yıl 2009’un Emmy’ye getirdiği en büyük değişiklik, aday sayısının beşten altıya çıkarılması, hatta bazı dallarda yediyi bulması.CNBC-e ve e2 Dizileri Adaylıklarıyla Göz Kamaştırıyor

CNBC-e ve e2 dizileriyle, oyuncularının çok sayıda ödül beklentisiyle katılacağı töreni, How I Met Your Mother’ın Barney’si Neil Patrick Harris sunuyor.

Bu yıl da CNBC-e ve e2 dizileri, Emmy aday listesindeki ağırlıklarıyla dikkati çekiyor. 61. Emmy Ödülleri’ne çeşitli dallarda aday olan diziler arasında en şanslısı drama dalında 16 dalda aday Mad Men gibi görünürken, aynı dalda e2 dizisi Dexter da yarışacak. Üç dalda aday olan diziye adını veren karakteri oynayan Michael C. Hall, bu yıl da En İyi Erkek Oyuncu adayı oldu.

Bu yıl çeşitli dallarda Amerikan Televizyon Akademisi’nin Emmy ödülüne aday olan CNBC-e ve e2 dizi ve programları ve adaylık sayıları şöyle:

MadMen (16), 24 (6), Dexter (3), Desperate Housewives (2), Heroes (2), Breaking Bad (5), How I Met Your Mother (4), Family Guy (2), Er (2), Terminator: The Sarah Connor Chronicles, Late Night With Conan O’Brien, The Big Bang Theory (3), Pushing Daisies (5), The Simpsons, Battlestar Galactica (5), Daily Show With Jon Stewart (5), Two And A Half Men (3), The New Adventures Of Old Christine (2), The Sarah Silverman Program, The Tudors (5), According To Jim (2), Ghost Whisperer (2), My Name is Earl (2), Nip/Tuck (2), According To Jim, The Closer, CSI: NY, Scrubs, Smallville,
South Park ve Spongebob Squarepants...
FAMILY GUY’IN BAŞARISI
e2 ve CNBC-e’de yayınlanan Breaking Bad’de başı dertte kimya öğretmeni Walter White’ı oynayan Bryan Cranston’ı da gene bambaşka bir karakterle, Malcolm in the Middle’ın aciz ve komik babası olarak tanımıştık. Breaking Bad, beş dalda Emmy adayı. The Closer’ın şef yardımcısı Brenda’sı, 19 Ağustos’ta 44 yaşını kutlayan Kyra Sedgwick ise, dördüncü kez aday olduğu Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü artık kazanmak istiyor. Aynı zamanda Kevin Bacon’ın eşi olan Sedgwick’in bu daldaki rakiplerinden biri de Elizabeth Moss.
Aynı şey, Charlie Sheen için de geçerli olabilir. Altın Küre’li Sheen, Two and a Half Menle 2006’dan beri tam dört kez Emmy’ye aday gösterildi ama ödülü alamadı. The Big Bang Theory’nin en büyük sürprizi, genç dahi Sheldon Cooper’ın yaratıcısı Jim Parsons, onun bu yılki rakiplerinden biri. Komedi dizisi dalında ise, How I Met Your Mother ile Family Guy aday gösterildi. Family Guy’ın adaylığının bir başka önemi de var. Bu çizgi dizi, 1961 yılında The Flintstones’un benzer bir başarısının ardından, komedi dalında en iyi ödülüne aday gösterilen ilk çizgi dizi oldu. Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu adayları arasında ise, The New Adventures Of Old Christine’e adını veren karakteri oynayan Julia Louis-Dreyfus ve The Sarah Silverman Program’daki rolüyle Sarah Silverman da var.


61. Emmy Ödülleri Aday listesi

En İyi Dram Dizisi
Mad Men
Breaking Bad
Dexter
Big Love
Damages
House
Lost

Dram Dalında En İyi Erkek Oyuncu
Jon Hamm, Mad Men
Bryan Cranston, Breaking Bad
Michael C. Hall, Dexter
Hugh Laurie, House
Gabriel Byrne, In Treatment
Simon Baker, The Mentalist

Dram Dalında En İyi Kadın Oyuncu
Kyra Sedgwick, The Closer
Elisabeth Moss, Mad Men
Sally Field, Brothers & Sisters
Glenn Close, Damages
Mariska Hargitay, Law & Order: SVU
Holly Hunter, Saving Grace

Dram Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Aaron Paul, Breaking Bad
John Slattery, Mad Men
William Shatner, Boston Legal
Christian Clemenson, Boston Legal
William Hurt, Damages
Michael Emerson, Lost

En İyi Komedi Dizisi
Family Guy
How I Met Your Mother
Entourage
Flight of the Conchords
The Office
30 Rock
Weeds

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu
Jim Parsons, The Big Bang Theory
Charlie Sheen, Two and a Half Men
Jemaine Clement, Flight of the Conchords
Tony Shalhoub, Monk
Steve Carell, The Office
Alec Baldwin, 30 Rock

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu
Julia Louis-Dreyfus, The New Adventures of Old Christine
Sarah Silverman, The Sarah Silverman Program
Christina Applegate, Samantha Who?
Tina Fey, 30 Rock
Toni Collette, United States of Tara
Mary-Louise Parker, Weeds

Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Neil Patrick Harris, How I Met Your Mother
Jon Cryer, Two and a Half Men
Kevin Dillon, Entourage
Rainn Wilson, The Office
Tracy Morgan, 30 Rock
Jack McBrayer, 30 Rock

En İyi Animasyon (Yarım saatlik)
The Simpsons
South Park
American Dad
Robot Chicken

En İyi Aktüel, Müzik, Komedi Programı
The Daily Show with Jon Stewart
The Colbert Report
Late Show with David Letterman
Real Time with Bill Maher
Saturday Night Live


 
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/25573/61emmy-odul-toreni.html