Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Kardelenler

Kardelenler
Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 2000 yılından bu yana yürüttüğü “Kardelenler” projesi’nin başarı öyküsü Pazar günü saat 10.10’da NTV’de yayınlanacak...


 Kardelenler:
TÜRKİYE’NİN YENİ UMUDU

Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 2000 yılından bu yana yürüttüğü “Kardelenler” projesi’nin başarı öyküsü Pazar günü saat 10.10’da NTV’de yayınlanacak.

Turkcell ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin ekonomik yetersizlikleri sebebiyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla başlattığı Kardelenler projesi, ilk olarak geçtiğimiz yıl National Geographic ekibinin dikkatini çekmiş ve gelen teklif üzerine belgesel haline getirilmişti. Belgesel için İstanbul, Kars, Erzurum ve Mardin’de Kardelen kızları ve aileleri ile görüşüldü. National Geographic yönetmeni Ivan Bouso tarafından çekilen ve basın fotoğrafçılığında en önemli kategori olan FOTOPRES’ten beş ödülü bulunan National Geographic fotoğrafçısı Tino Soriano tarafından görüntülenen belgesel, Pazar günü NTV’de yayınlanacak.

Kardelenler” projesinde, ailelerinin ekonomik maddi yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması, meslek sahibi, ufku açık “birey”ler haline gelmeleri amaçlanıyor.

Proje dahilinde bugüne kadar yaklaşık 20.000 öğrenciye Turkcell bursu verildi, 8.666 öğrenci liseden mezun oldu, 2.707 öğrenci üniversiteyi kazandı ve 755 öğrenci de üniversiteden mezun oldu. Üniversiteden mezun olan öğrenciler arasında şu an meslek hayatına atılarak, doktor, avukat, hemşire ve öğretmen olan Kardelenler var.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/26061/kardelenler.html