Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Ruhat Mengi’yle Her Açıdan

Ruhat Mengi’yle Her Açıdan
Her Açıdan bu hafta hız kazanan “yargı reformu” açıklamaları ile yapılmak istenen değişikliklerden Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Anayasası Mahkemesi Başkanı’nın konuşmalarına, DTP’nin ifade verme krizinden ekonomiye ve Maliye Bakanı “kümestekiler” açıklamasına kadar gündemin en önemli konularını mercek altına alıyor...

RUHAT MENGİ’YLE HER AÇIDAN
Usta gazeteci Ruhat Mengi’nin farklı bakış açısı ve cesur sorularıyla ekranların en çok izlenen haber tartışma programı olan Her Açıdan bu hafta hız kazanan “yargı reformu” açıklamaları ile yapılmak istenen değişikliklerden Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Anayasası Mahkemesi Başkanı’nın konuşmalarına, DTP’nin ifade verme krizinden ekonomiye ve Maliye Bakanı “kümestekiler” açıklamasına kadar gündemin en önemli konularını mercek altına alıyor.
Yargı reformu yargıyı daha bağımsız hale getirecek mi?
Başbakan’ın konuşmasında söz ettiği korku ve tedirginlikler nedir?
DTP’li milletvekillerinin ifade vermemesi için Anayasa değişikliği yapılmalı ve milletvekilleri ifade vermemeli mi?
Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın söz ettiği “Özgür beyinler ve Demokratik düzen” Türkiye’de yaşam alanı buluyor mu?
Kürt açılımı hangi noktada?
Bunlar ve daha bir çok sorunun cevabını Genelkurmay eski 2’inci Başkanı ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü de yapan Emekli Orgeneral Edip Başer, İstanbul Barosu Eski Başkanı Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi Avukat Turgut Kazan, Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Öğretim Üyesi Prof. Dr İlter Turan,A&G Araştırma Şirketi Başkanı Adil Gür ile DİSK Tekstil İş Sendikası Genel Başkanı Rıdvan Budak’ın katılacağı Her Açıdan’da bulacaksınız.
Ruhat Mengi’yle Her Açıdan her Pazar 12.30’da Star’da.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/26065/ruhat-mengiyle-her-acidan.html