Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Kasaba

Kasaba
Üç dünyanın savaşı ve aşkı başlıyor…İstanbullu genç mimar Yağmur, yeğeni Ekin’le birlikte, ailesine ait eski bir konak ve geniş araziyi satışa çıkarmak için küçük bir Anadolu kasabası olan Taşkesen’e gelir...

ÜÇ İNSAN!.. ORTAK BİR KADER!..
ORTAK BİR AŞK!..

GİZEMLERLE DOLU BİR “Kasaba”!..
   
Kasaba
(Yeni Dizi)
              
Proje tasarımını Tomris Giritlioğlu ‘nun, yapımcılığını Asis Yapım Ilgaz Giritlioğlu / Bahadır Atay’ın, yönetmenliğini ise Cevdet Mercan’ın üstlendiği, başrollerini Talat Bulut, Lale Yavaş, Murat Ünalmış, Nur Sürer ve Bülent Kayabaş’ın paylaştığı “Kasaba” adlı yepyeni dizi 21 Ekim Çarşamba saat 20:00’da ATV ekranlarında seyircisiyle buluşuyor.

Usta oyunculardan kurulu kadrosu ve büyük prodüksiyonu ile dikkat çekecek olan dizi, farklı kültürlerden gelen üç hayatın kader ortaklığını ekrana taşıyacak. Kasaba’nın, derin bir kültüre sahip muhafazakar ve yalnız adamı Mümtaz (Talat Bulut), İstanbullu güzeller güzeli genç mimar Yağmur (Lale Yavaş) ve mevsimlik işçilerin genç lideri Haydar (Murat Ünalmış)’ ın yolları, bu gizemli Kasaba’da kesişecek.

Aynı zamanda bir Türkiye panoraması olan Kasaba’da; yerleşik çıkar ilişkilerini, cinsiyet ayrımını, geleneklerin egemenliğinde yaşayan bir topluma şahit olacağız. Üç farklı kültürün çarpışması, üç hayatın kesişmesi, imkansız bir aşk üçgenine dönüşen savaşını anlatan dizide izleyiciler kendi hayatlarından kesitler de bulacak. Çekimleri Antakya’da süren “Kasaba” dizisi aşk hikayesinin yanı sıra görsel bir şölene de eşlik ederek izleyiciyi büyüleyecek…


1.Bölüm Özeti:

Üç dünyanın savaşı ve aşkı başlıyor…

İstanbullu genç mimar Yağmur, yeğeni Ekin’le birlikte, ailesine ait eski bir konak ve geniş araziyi satışa çıkarmak için küçük bir Anadolu Kasabası olan Taşkesen’e gelir. Tam Kasaba girişinde büyük bir kazadan kıl payı kurtulurlar. Kasabalıların yolculuk ettiği bir minibüs ile mevsimlik işçileri taşıyan bir kamyon çarpışmıştır.

Yağmur da, bir süre Kasabada kalmak zorunda kalan işçiler de, Kasabalılar tarafından hoş karşılanmaz. Onlara anlayışlı davranan tek kişi, Yağmur’un konağına komşu konakta yaşayan Mümtaz’dır. Yağmur, kendisine mesafeli ve soğuk davranan bu adamı merak eder ama Mümtaz gizemli tavrını korur.

Sağlık ocağındaki yaralı arkadaşlarının iyileşmesini beklerken ortada kalan işçileri, Yağmur konağına alır. İşçilere liderlik eden genç Haydar, Yağmur’dan hoşlanmış olsa da aralarındaki farkın bilincinde olduğundan, kendisini geride tutar. Yağmur da çekingen ve saygılı bu genci bir arkadaş olarak sever.

Yağmur ailesinin konağına girdiğinde, kendisini gizemli ve büyülü bir dünyanın içinde bulur. Hayatında ilk kez geldiği bu yer, onda bir takım belirsiz anıları canlandırmaktadır. Kasabada Yağmur’u gören tüm yaşlılar da onu annesine benzetmekte ve sırlarla dolu geçmişin açılıp ortaya serileceği endişesini yaşamaktadır. Herkes bir an önce kızın işini bitirip Kasabadan gitmesini ister.

Kasabanın en zengin adamı olan Davut, çok düşük bir fiyat önerince; Yağmur da arazisini satmanın başka yollarını arar. Tam bu konuda çaresizliğe düştüğünü düşündüğü bir anda ise sürpriz bir teklifle karşı karşıya kalır.


1.Bölüm Tekrar

Yapım     : Asis Yapım
Yapımcı    : Ilgaz Giritlioğlu, Bahadır Atay
Proje Tasarım: Tomris Giritlioğlu, Tuğrul Eryılmaz
Senaryo    : Mümtaz Türköne, Neşe Cehiz, Kuledibi, Fikret Bekler, Nihan Küçükkural,
Ayşen Günsu, Günsu Teker, Mine Baysal
Yönetmen    : Cevdet Mercan
Oyuncular     : Talat Bulut, Lale Yavaş, Murat Ünalmış, Nur Sürer, Bülent Kayabaş, Alpay İzbırak, Erol Demiröz, Tülay Bursa, Çağla Çakar, Nur Erkul, Murat Tüzün, Melih Selçuk, Öykü Çelik, Barış Işık, İdil Vural, Serdal Genç, Demet İyigün, Didem Balçın, Banu Özdemir, Ergun Doğmacı, İbrahim Bozgüney, Bülent Düzgünoğlu, Ferda Işıl, Toprak Kavaşoğlu, Mustafa Özer, Mert Kurdal, Gökhan Okşar, Ulaş Bekçi, Metin UralSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/26738/kasaba.html