Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Ayna

Ayna
Her cumartesi STV ekranlarında ''Dünya, Ayna’dan yansıyor'Değişik geleneklerle beslenen uygarlıklar içinde dolaşan bir gezginin notları… Belgesel tadında, harika bir aktüel program… Modern dünyanın seyyahı Saim Orhan, sizi her hafta farklı kültürler tanımaya davet ediyor... Devamı...'

 

Yapımcı: Saim Orhan
Yönetmen: Saim Orhan
Sunucu: Saim Orhan


Dünya, Ayna’dan yansıyor

 

Değişik geleneklerle beslenen uygarlıklar içinde dolaşan bir gezginin notları… Belgesel tadında, harika bir aktüel program… Modern dünyanın seyyahı Saim Orhan, sizi her hafta farklı kültürler tanımaya davet ediyor. Tapınaklar, yağmur ormanları, şehirler, çöller, sakin adalar, sokak dişçileri, seyyar kınacılar, geleneksel kıyafetlerle su satanlar, kobralarla şov yapanlar ve daha neler neler… İsmini bile duymadığınız uzak ülkelere, macera dolu yolculuklar sizi bekliyor. Saim Orhan'ın gezip gördüğü farklı coğrafyaları renkli bir dille anlattığı Ayna, insan-kültür mozaiğini yansıtan bir kelebek gibi oradan oraya uçmaya devam ediyor.

AYNA, ARAP YARIMADASI'NIN EN GÜNEYİ ADEN’DE
Yemen-5

Ayna beğeni ile takip edilen Yemen yolculuğunda bu kez rotasını Aden'e çeviriyor. İngilizler Aden'i zaptetmek için çok uğraşmış; ele geçirince de sömürge olarak kullanmışlar. Güney Yemen döneminde ise Sovyet rüzgarları esmiş Aden'de. Mimaride, Sovyet tipi yapılar hakim, İngiliz binalarına da yer yer rastlamak mümkün. Konumu acısından oldukça önemli olan Aden, limanıyla da çok meşhur. Liman, Yemen ekonomisi açısından çok önemli. Meşhur Fil Kumsalı, Aden Kalesi, Sahabi Muaz bin Cebel'in Camisi, Veysel Karani'ni türbesi, geleneksel taş işçiliği, çölün ortasında eski usullerle arıcılık yapanlar, bir deve sürüsü, Ayna’nın bu akşamki yeni bölümünden bazı başlıklar.


Saim Orhan


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/27/ayna.html