Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Later With Jools Holland

Later With Jools Holland
Gecenin Konukları Franz Ferdinand, The Specials, Carole King, Yeah Yeah Yeahs, The Mummers ve Karima Francis

Later With Jools Holland
Gecenin Konukları Franz Ferdinand, The Specials, Carole King, Yeah Yeah Yeahs, The Mummers ve Karima Francis
Later With Jools Holland’ta, dünyanın en ünlü müzisyenleri, gelecek vaat eden yeni gruplar aynı sahnede buluşuyor. Jools, bu gece 34. sezona özel olarak 6 farklı ismi ağırlıyor. Bu haftanın konukları Indie rock grubu Franz Ferdinand, ünlü İngiliz gruplarından The Specials, “Tapestry”  albümüyle adından söz ettiren Carole King, New York art-punk üçlüsü Yeah Yeah Yeahs, Raissa Khan-Panni’nin solistliğini üstlendiği The Mummers grubu ve son olarak yeni yükselen yıldızlardan Karima Francis. 
Adını Avusturya – Macaristan Arşidükü’nden alan, Indie rock grubu Franz Ferdinand bu gece programın ilk konuğu oluyor. Franz Ferdinand, Alexander Kapranos, Bob Hardy, Nicholas McCarthy ve Paul Thomson’dan oluşuyor.
Söz yazarı Jerry Dammers, vokalist Terry Hall ve gitarist Lynval Golding’den oluşan The Specials grubu programın ikinci konuğu oluyor.
The Specials’ın ardından sahneyi “Tapestry” albümüyle Amerika’da 15 hafta 1 numara olan Carole King alıyor. Listelerde en uzun süre kalan kadın şarkıcı ünvanını elinde bulunduran Carole King albümünden en güzel şarkıları Jools’da seslendiriyor.
Garage-rock’ın popülerliğinin dirildiği dönem keşfedilen New York art-punk üçlüsü Yeah Yeah Yeahs, solist Karen O, Gitarist Nicolas Zinner ve baterist Brian Chase’den oluşuyor.
İsmini, eski çağlarda maske ve kostümlerle kapı kapı gezerek oyun sergileyen ya da şarkı söyleyen gruplara verilen “mummers” kelimesinden alan The Mummers grubu en güzel performansını bu gece Jools Holland’ta sergiliyor.
Programın son konuğu ise söz yazarı / şarkıcı Karima Francis. Karima “The Observer” tarafından 2009 yılının en iyisi seçildi. “The Author” albümünün yapımcılığını Kevin Bacon ve Jonathan Quarmby üstlendi.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/28747/later-with-jools-holland.html