Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Lezzet Durakları

Lezzet Durakları
lezzet avcısı Mehmet Yaşin’in “Yol Üstü Lezzet Durakları”ndaki lezzet keşfi; göçlerle mutfağı zenginleşen Düzce’nin restoranlarında bir keşif gezisine çıkıyor ve damak çatlatan lezzetleri ortaya çıkartıyor.

DAMAK ÇATLATAN LEZZETLER CNN TÜRK’TE
Mehmet Yaşin’le
YOL ÜSTÜ LEZZET DURAKLARI              
MEHMET YAŞİN DÜZCE’NİN RESTORANLARINDA…
   
23 Aralık Çarşamba günü saat 21.20’de CNN TÜRK’te lezzet avcısı Mehmet Yaşin’in “Yol Üstü Lezzet Durakları”ndaki lezzet keşfi; göçlerle mutfağı zenginleşen Düzce’nin restoranlarında bir keşif gezisine çıkıyor ve damak çatlatan lezzetleri ortaya çıkartıyor.
Yaşin, Balkanlar’dan gelen Islama Köfte ve Çerkez mutfağının en önemli yemeklerinden Mamursa ile Çerkez tavuğu gibi birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakıyor. Mehmet Yaşin, görülmeye değer mekanlarını geziyor ve en iyi lezzetlerini tadıyor.

“Yol Üstü Lezzet Durakları”, Türkiye’nin her köşesine ulaşıyor ve o yörenin en lezzetli yemeklerinin sırlarını izleyiciyle paylaşıyor. Yeni mekanlar tanıtıyor, hiç bilinmeyen tatların peşine düşüyor. Bu mekanlar bazen bir köfte arabası ya da salaş bir dükkan olurken, bazen de görkemli bir restorant olabiliyor.

Kimi zaman yoldan kilometrelerce sapılıyor ve bir köyün en lezzetli yemeklerinin tadına ulaşılıyor. Dolayısıyla aktüel bir yemek programı olmanın yanında, o yörenin de doğal güzelliklerini izleyiciye sunuyor.
 
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/28913/lezzet-duraklari.html