Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Günlerin Getirdiği

Günlerin Getirdiği
Mirgün Cabas, haftanın en ilginç gündem maddelerini kenara ayırıyor Hakkı Devrim’le birlikte muhataplarını bulup onlarla konuşuyor. Bu haftaki programın ilk konusu zorlu vize hikayeleri ve Türk vatandaşlarının hakları konuşulacak.

Mirgün Cabas ve Hakkı Devrim
 “GÜNLERİN GETİRDİĞİ”
 Vizesiz Avrupa Mümkün mü?
Mirgün Cabas, haftanın en ilginç gündem maddelerini kenara ayırıyor Hakkı Devrim’le birlikte muhataplarını bulup onlarla konuşuyor. Bu haftaki  programın ilk konusu zorlu vize hikayeleri ve Türk vatandaşlarının hakları konuşulacak.
Peş peşe ülkelerle karşılıklı vizeyi kaldıran Türkiye, Avrupa ile önemli sorun yaşıyor. AB’nin Makedonya, Sırbistan ve Karadağ’a vizeyi kaldırırken, Türkiye’ye vize uygulamaya devam etmesi  konuyu bir kez daha gündeme taşıdı. Mahkeme kararlarıyla bazı meslek grupları için kolaylık sağlansada Türk vatandaşlarının vize çilesi devam ediyor.
Programda; “Vize konusunda vatandaşlarımızın ne gibi hakları var, AB mevzuatında bu konuda neler yer alıyor? Vizesiz Avrupa mümkün mü?” sorularına yanıt aranacak. Mirgün Cabas ve Hakkı Devrim’in konuları ise vizesiz.net sitesinden Tan Morgül ve Vizesiz Avrupa Araştırma Grubu Başkanı Prof. Dr. Harun Gümrükçü…
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/28920/gunlerin-getirdigi.html