Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Makber

Makber
Kimsesiz büyüyen Güneş ile zengin bir ailenin oğlu olan Hazar’ın, kaderin neden olduğu tesadüflerle başlayan ilişkisi, zamanla nefretten aşka dönüşür. Hazar’ın babası Yahya, oğlunun Güneş’le ilişkisine şiddetle itiraz eder.

Makber

Türkiye’nin “Love Story”si Makber, bu akşam Star’da! 

Kimsesiz büyüyen Güneş ile zengin bir ailenin oğlu olan Hazar’ın, kaderin neden olduğu tesadüflerle başlayan ilişkisi, zamanla nefretten aşka dönüşür. Hazar’ın babası Yahya, oğlunun Güneş’le ilişkisine şiddetle itiraz eder. Yahya’nın amacı oğlunu eski ortağının kızı olan ve kendi himayesinde büyüyen Leyla ile evlendirmektir. Ailesini karşısına alarak aşkı seçen Hazar, Güneş’e evlenme teklif edeceği gece, kaderin bu kavuşmanın önüne çıkardığı büyük bir engelle yıkılır: Güneş, ölümcül bir hastalığın bir pençesindedir ve henüz bundan haberi bile yoktur!
Ölüme meydan okuyan romantik bir aşk hikâyesini konu alan Makber, ilk bölümüyle bu akşam saat 20.00’de Star TV ekranında izleyicileriyle buluşacak.
Doğup büyüdüğü çocuk yurdunun yıkılmasını engellemek için gözünü karartan Güneş, yıkımı gerçekleştirecek şirketin veliahdı Hazar Aladağ’ın peşine düşer. Bu esnada tesadüfen karşısına çıkıp kendisine yardım eden genç bir adama yaşadıklarını anlatır. Bu genç adam Hazar Aladağ’dan başkası değildir. Güneş sayesinde ailesi ve holding içinde kendisinden habersiz yürüyen işlerden de haberdar olan Hazar, yurda yardım etmeye karar verir. Ancak bu esnada kendisine yardım eden genç adamın düşmanı olduğunu öğrenen Güneş’e derdini anlatması pek kolay olmayacaktır.
Yurdu kurtarmak için düzenlenen yardım konserinde yaşananlar, ikisinin de hayatını değiştirecek günlerin başlangıcı olur. İki gencin nefretle başlayan ilişkisi zamanla aşka dönüşür.
Bu aşk Aladağ ailesinde hiç de hoş karşılanmayacaktır. Hazar’ın, Güneş’le yakınlaşmasına şiddetle karşı çıkan babası Yahya’nın amacı, oğlunu, vefat eden ortağının kızı Leyla’yla evlendirmektir. Hazar sahip olduğu her şeyden vazgeçme pahasına Güneş’le birlikte olmayı seçecektir. Ancak bu kez karşılarına çıkan engel ne babası Yahya, ne de peşini bırakmamaya niyetli olan Leyla’dır.
Onları bir araya getiren kader, son bir kart daha koyar masaya: Hazar, Güneş’e evlenme teklif edeceği gece, onun amansız bir hastalığın pençesinde olduğunu öğrenir… Üstelik Güneş’in henüz bu acı gerçekten haberi yoktur. 


Yapımcı    :Pana Film – 2009
Yönetmen    :Kemal Uzun
SENARYO    : Şebnem Aksoy, Ozan Aksungur
OYUNCULAR    : Seda Bakan, Devrim Nas, Gamze Karaman, Soydan Soydaş, Funda İlhan, Murat Başoğlu, İnci Şen, Gaye Gürsel, Saadet Sun, Osman Albayrak ve Ekrem BoraSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/28933/makber.html