Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Derin Sızı

Derin Sızı
Claire McKay'in ilk aşkı trajik bir kazada ölünce, genç kız korkunç bir bunalıma girer. Annesi Fiona, kızını, acının her an büyüdüğü ortamdan çıkartmak için onu, kendi çocukluğunun geçtiği adaya ve oradaki küçük kasabaya götürür. Fiona, bu değişiklik sayesinde, Claire'in nihayet her şeyi geride bırakabileceğini umut ederken, genç kızın ...

DERİN SIZI

4 Nisan Çarşamba 14:15

Claire McKay'in ilk aşkı trajik bir kazada ölünce, genç kız korkunç bir bunalıma girer. Annesi Fiona, kızını, acının her an büyüdüğü ortamdan çıkartmak için onu, kendi çocukluğunun geçtiği adaya ve oradaki küçük kasabaya götürür. Fiona, bu değişiklik sayesinde, Claire'in nihayet her şeyi geride bırakabileceğini umut ederken, genç kızın depresyonu derinleştikçe derinleşir ve Claire gittikçe içine kapanmaya ve annesi dahil hiç kimseyle konuşmamaya başlar.
Bir gün Claire, kumsalda başıboş dolaşırken, bir kağıt demeti bulur. Bu kağıtlar, bir yayınevine yollanmış fakat basımı reddedilerek geri çevrilmiş bir romana aittir. Claire, romanı, çok uzun senelerdir adada, küçücük bir evde tek başına yaşayan gizemli bir kadın olan yazarı Celia'ya (Lynne Redgrave) teslim eder. İlk başlarda, çekingen genç kız bu egzantrik kadına yaklaşmakta güçlük çeker fakat zamanla aralarında hoş bir dostluk oluşur ve Celia, Claire'e, metinde konu edilen hikayenin aslını anlatmaya başlar.

Roman, Silly adında bir genç kızın (Kirsten Dunst) öyküsünü anlatmaktadır Celia'nın hikayesinde, huzurlu bir balıkçı köyü, burada yaşayan Silly adında aşık bir genç kız, bir Viking laneti ve Shakespeare trajedilerini aratmayan olaylar zinciri vardır. Hikaye okundukça, Claire, anlatılanlarla kendi yaşadığı trajedi arasında paralellikler bulur ve bu sayede acısına başka bir gözle bakmanın ve zamanla olayı kabul ederek, yas tutma fazına girmenin yolunu keşfeder. Celia'nın her zaman söylediği gibi, iyi bir öykünün iyileştiremeyeceği hiç bir yara yoktur. Silly'nin öyküsü de, Claire'i işte böyle iyileştirir.

 

Orijinal Adı : Deeply
Yönetmen : Sheri Elwood
Oyuncular : Kirsten Dunst, Lynn Redgrave, Julia Brendler
Yapım : Drama-Duygusal 2000 Almanya-ABD


Kirsten Dunst, Lynn Redgrave, Julia Brendler


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2945/derin-sizi.html