Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Sözün Özü

Sözün Özü
Nazlı Ilıcak'ın sunduğu Sözün Özü'nde bu hafta, medyanın siyaset üzerindeki rolü konuşulacak.

SÖZÜN ÖZÜ                

Çarşamba 23:45 
 
   
Nazlı Ilıcak'ın sunduğu Sözün Özü'nde bu hafta, medyanın siyaset üzerindeki rolü konuşulacak.

Siyaset medya ilişkileri, Ankara gazeteciliği, demokrasilerde medyanın yeri her yönüyle Sözün Özü'nde tartışılacak. Programa Aslı Aydıntaşbaş, Fikret Bila, Murat Yetkin, Alper Görmüş konuk olacak.

Medya siyaset çekişmesi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde farklı boyutlarla gündeme geldi. Özel televizyonların yolunun açılmasıyla zaman zaman alevlenen kavgada bazen siyaset medyanın üstüne çıktı, bazen de medya siyasileri alt etmeyi başardı. Bu çekişmenin ortasında en çok Ankara'da görev yapan gazeteciler kaldı. Sözün Özü, medya siyaset çekişmesini Ankara gazeteciliği ekseninde tartışmaya açacak. ‘Zabit katipliği' eleştirisine maruz kalan Ankaralı gazeteciler bu eleştiriye ne diyorlar? Medyanın siyaset üzerindeki rolü ne kadar? Demokrasilerde dördüncü kuvvet olduğu söylenen medya, yerinden ne kadar memnun? Siyaseti etkilemek isteyen medya, bunu ülke çıkarları için mi yapıyor, kendi çıkarları için mi? Siyasilerle iç içe olan Ankaralı gazeteciler yaşanan bu süreçleri nasıl değerlendiriyorlar? ‘Ankara gazeteciliği' diye bir tanım var mı? Gücünü halktan alması gereken medya, halk nezdinde itibarını koruyabiliyor mu? Medya yayınlarında sorumlu davranabiliyor mu? Siyaset medya ilişkileri, Ankara gazeteciliği, demokrasilerde medyanın yeri her yönüyle Sözün Özü'nde konuşulacak.

Ayrıca programda TMSF'nin son medya operasyonu da değerlendirilecek. Medya dünyasının önemli kuruluşları atv ve Sabah'a 1 Nisan'da TMSF'nin yeniden el koymasıyla medya dünyasındaki taşlar yerinden oynadı. Bundan sonra ne olacak? Bu uygulama medya dünyasında dengeleri nasıl değiştirecek? Bu operasyonun altında neler var? TMSF'nin son operasyonu Sözün Özü'nde konuşulacak.

Nazlı Ilıcak'ın sunduğu Sözün Özü'ne Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Aslı Aydıntaşbaş, Radikal gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Yetkin, Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila, Nokta dergisi Genel Yayın Yönetmeni Alper Görmüş konuk olacak.


*****

Nazlı Ilıcak'ın sunduğu programda olayların ardındaki gerçekler araştırılıyor.
Sözün Özü gündemdeki sıcak olayları sade bir analizle ekrana taşıyor. Gazeteci-Yazar Nazlı Ilıcak'ın sunduğu, yapım ve yönetmenliğini Süreyya Önal'ın üstlendiği Sözün Özü gündemdeki sıcak olaylar sade bir analizle ekrana taşıyor. Programda olayların özüne inilerek, ‘aslında ne oldu?'nun cevabı aranıyor. Sözün Özü çarşamba günleri canlı yayınla ekrana geliyor.

Giderek kör dövüşüne dönüşen tartışma programlarından, zihin kirliliği yaratan taraflı haberlerden sıkılanlar için alternatif bir program Sözün Özü...

Haftanın değerlendirilmesinin yapılacağı programda, gündemdeki önemli gelişmeler de ekrana taşınıyor... Olaylar bize nasıl yansıtılıyor? Olanla olması gereken arasındaki fark ne? Hangi habere nasıl bakmalıyız? Hepsinin ve daha fazlasının konuşulacağı Sözün Özü Kanal 7'de...

Nazlı Ilıcak'ın sunduğu Sözün Özü 23.45'te Kanal 7'de.


Nazlý Ilýcak


Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/2954/sozun-ozu.html