Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Mortadelo ve Filemon

Mortadelo ve Filemon
Profesör Bacterio’nun şimdiye kadar en tehlikeli icadı olan D.D.T., Tirania’nın diktatörü tarafından çalınmıştır. T.I.A. yöneticisi D.D.T.’yi geri almak ister fakat T.I.A.’ya bağlı Mortadelo ve Filemon’un bu işte çalışmaması gerektiğini düşünür.

Mortadelo ve Filemon – MORTADELO AND FILEMON: THE BIG ADVENTURE 

Konusu: Profesör Bacterio’nun şimdiye kadar en tehlikeli icadı olan D.D.T., Tirania’nın diktatörü tarafından çalınmıştır. T.I.A. yöneticisi D.D.T.’yi geri almak ister fakat T.I.A.’ya bağlı Mortadelo ve Filemon’un bu işte çalışmaması gerektiğini düşünür. Onların yerine, ukala dedektif Freddy Mazas’ın bulmasını ister. Fakat Freddy diktatör Tirano’nun adamıdır. Özel görevin Mortadelo ve Filemon’un kendi çabaları ile araştırılsa da başarıya ulaşması zor görünmektedir. Cevaplanması gereken soru: acaba iki kafadar dünyayı kurtarabilecek midir? Yoksa hepimiz yok mu olacağız?
Dünyada 80 milyondan fazla satan çizgi roman kahramanlarının süper hikayesi!!!


OYUNCULAR: BENITO POCINO   PEPE VIYUELA   DOMINIQUE PINON  
Yönetmen: JAVIER FESSER
Tür: Komedi Macera 
Yapım Yılı: 2003
Ödüller: 2004 Goya Ödülleri – En İyi Kurgu Ödülü, En İyi Makyaj Ödülü, En İyi Prodüksiyon Ödülü, En İyi Özel Efekt ÖdülüSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/30000/mortadelo-ve-filemon.html