Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Bir Prensesin Son Günleri

Bir Prensesin Son Günleri
Prenses Diana’nın ölümünden 10 yıl sonra çekilen Diana: Last Days of a Princess, prensesin hayatının son iki ayında olup bitenleri taşıyor ekrana. Film, kısmen gerçek olaylara sadık kalmakla beraber, bir yanıyla da kurgu ürünü olduğu için ağır bir sorumluluk alıyor üzerine.

Sınır Tanımayanlar Kuşağı
BİR PRENSESİN SON GÜNLERİ
DIANA: LAST DAYS OF A PRINCESS

CNBC-e’nin yeni film kuşağı Sınır Tanımayanlar prenses Diana’nın son günleriyle devam ediyor... 

Prenses Diana’nın ölümünden 10 yıl sonra çekilen Diana: Last Days of a Princess, prensesin hayatının son iki ayında olup bitenleri taşıyor ekrana. Film, kısmen gerçek olaylara sadık kalmakla beraber, bir yanıyla da kurgu ürünü olduğu için ağır bir sorumluluk alıyor üzerine. Filmde yoktan var edilen sahnelerin yanı sıra, gerçek TV kayıtları ve kazadan sonra yapılan röportajlara da yer veriliyor. Dolayısıyla bir tür belgesel/dram ile karşı karşıyayız. Filmin öncelikli amacı, artık pek fazla anılmayan şok edici bir ölümü ve öncesinde yaşanan son günleri gerçekçi bir bakış açısıyla yansıtmak.
Diana’ya fiziksel benzerliğiyle dikkat çeken Genevieve O’Reilly, İrlandalı bir aktris. O’Reilly büyük Hollywood yapımlarında küçük roller almasıyla ünlü. The Matrix Reloaded, The Matrix Revolutions, Star Wars Episode III: Revenge of the Sith / Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith’in İntikamı bunlardan birkaçı.


Orijinal Adı: DIANA: LAST DAYS OF A PRINCESS
Yönetmen: RICHARD DALE
Oyuncuları: GENEVIEVE O’REILLY, PATRICK BALADI, SHAUN DOOLEY, JAMES BARRISCALE
Yapım Yılı: 2007Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/30139/bir-prensesin-son-gunleri.html