Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Bir Yudum İnsan

Bir Yudum İnsan
geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren, ömrünü kültür ve sanata adayan “İstanbul Şövalyesi” Şakir Eczacıbaşı konu ediliyor.

BİR YUDUM İNSAN
“İSTANBUL ŞÖVALYESİ”  ŞAKİR ECZACIBAŞI
Nebil Özgentürk’ün hazırlayıp sunduğu Bir Yudum İnsan’da 29 Ocak Cuma günü saat 20.00’de geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren, ömrünü kültür ve sanata adayan “İstanbul Şövalyesi” Şakir Eczacıbaşı konu ediliyor.
Tıp çevrelerinde de yankılar uyandıran çalışmalarıyla sanatta olduğu kadar bilimde de önemli bir isim olan Eczacıbaşı, uluslararası ödüller, nişanlar aldığı fotoğraf ve kültür alanlarındaki başarısı ve Türkiye’nin kültürel kalkınmasına adadığı yaşamıyla belleklerde seçkin bir yer edinmiştir.
Hayatı boyunca çeşitli edebiyat çalışmalarını yönetmiş, dünya çapında fotoğraf sergileri açmış, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı çatısı altında İstanbul’da sanat festivalleri düzenlemiş olan Eczacıbaşı hayatı ve hayalleriyle bir kez daha ekranlarda…
Sağlığında yapılmış, 2000 yılında, Bir Yudum İnsan belgeseli anısına revize edilmiş bölümüyle Cuma günü saat 20.00’de CNN TÜRK’te...
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/30159/bir-yudum-insan.html