Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Şeytana Karşı

Şeytana Karşı
16 yaşındaki Erik Ponti’nin hayatındaki en önemli unsur şiddettir. Okulda o ve arkadaşları, ihtiyacı olan çocuklara borç verir ve verdikleri parayı tahsil etme zamanı gelince de bol bol dövüşürler.

ŞEYTANA KARŞI
(EVIL)

 “Şeytana Karşı”, 2003 yılında, yabancı bir dilde çekilmiş En İyi Film dalında Oscar’a aday olan, Mikael Hafström’ün yönettiği İsveç-Danimarka ortak yapımı son derece başarılı bir dram filmi.
16 yaşındaki Erik Ponti’nin hayatındaki en önemli unsur şiddettir. Okulda o ve arkadaşları, ihtiyacı olan çocuklara borç verir ve verdikleri parayı tahsil etme zamanı gelince de bol bol dövüşürler. Öğretmenlerden dayak yemek de sık sık karşılaşılan bir durumdur. Evde ise, süregelen bir üvey baba eziyeti ve onun dayakları vardır. Erik, yine birilerini dövdüğü için okuldan atılınca annesi, liseyi bitirebilmesi için onu pahalı bir özel okula yazdırır. Ne var ki, ilk başta kibar çocukların okuduğu nezih bir yere benzeyen okul aslında tam bir cehennemdir. Bu okulda, müthiş bir kast sistemi vardır. Büyük çocuklar ve seçilmişler diğer öğrencileri acımasızca taciz eder ve onları döverek ellerindeki her şeyi alırlar. Üstüne üstlük bir de sisteme uymayan öğrencileri yola getirmek için kurulmuş bir öğrenci konseyi de vardır ve ondan kaçmak pek mümkün değildir. Öğretmenlerin bu sistemle başa çıkamadığı ve zayıfları koruyamadığı okulda tam anlamıyla bir terör esmektedir. Bir önceki okulunda gerçek bir kabadayı olan Erik, bu okulda da bu numaraya başvurmaya karar verince olanlar olur ve Erik, okulun elebaşlarının baş hedefi haline gelir. Farklı bir sinemadan gelen başarılı bir çalışma olan ‘Şeytana Karşı’, başrol oyuncusu Andreas Wilson’ın ilk filmi.


Orijinal Adı        :  Evıl
Yönetmen        :  Mikael Hafström
Oyuncular        : Andreas Wilson, Kenrik Lundström, Gustaf Skarsgard, Linda Zilliacus, Jesper Salen
Yapım             : Dram 2003 İsveç-DanimarkaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/30606/seytana-karsi.html