Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Bombon Köpek

Bombon Köpek
‘Coco’ lakaplı Juan Villegas için hayat bir gül bahçesi olmaktan çok uzaktır. Coco, 20 yıldır yapayalnız yaşar ve Patagonya’nın ücra bir kara yolunun kenarındaki benzin istasyonunda anlamsız bir işte çalışır.

BOMBON KÖPEK
(BOMBON EL PERRO)

‘Coco’ lakaplı Juan Villegas için hayat bir gül bahçesi olmaktan çok uzaktır. Coco, 20 yıldır yapayalnız yaşar ve Patagonya’nın ücra bir kara yolunun kenarındaki benzin istasyonunda anlamsız bir işte çalışır. Bir süre sonra istasyon satılır ve yeni sahipleri Coco’yu işten çıkartır. Geçim peşinde geçen yılları boyunca hobi olarak bıçak yapıp duran Coco, işsiz kalınca bu bıçakları satıp para kazanmayı dener fakat başarısız olur. Artık hayattan hiç bir beklentisi kalmayan Coco’nun karşısına bir dost çıkar. Bu dost Bombon adında harika bir köpektir.
Coco, şans eseri, eski bir çiftlikte yaşayan yaşlı bir kadının arabasını tamir eder. Ona müteşekkir olan kadın, hiç parası olmadığı için ona , bir aralar Arjantin çoban köpeği yetiştiriciliğine soyunan fakat kısa bir süre sonra öldüğü için bunu başaramayan kocasından ona miras kalan köpeği verir. İlk başta bu kocaman köpeğin ondan fazla yiyeceğini düşünerek kadını reddeden Coco, kadının bir köpeğin ona çok iyi bir arkadaş olacağı yönündeki ısrarına karşı koyamaz ve köpeği alır.
‘Historias Minimas’ adlı çalışmasıyla dikkatleri çeken Arjantinli yönetmen Carlos Sorin’in yazıp yönettiği ‘Bombon Köpek’, İstanbul Festivali’nde kapanış filmi olarak gösterilmiş ve vizyonda kısa bir süre kalmıştı.Yönetmen Sorin, diğer çalışmalarında olduğu gibi bu filminde de, asıl işleri oyunculuk olmayan kişilerle çalışmış fakat bu uygulama karakterlerin yüreklerindeki olanca derinliği yansıtmalarına engel olmamış. Asıl kahramanı hiç kuşkusuz Bombon olan film, pek çok festivalde gösterilmiş ve 2004 San Sebastian Film Festivali’nde Fibresci ödülünü almıştı.


Orijinal Adı        :    Bombon El Perro
Yönetmen        :    Carlos Sorin
Oyuncular        :    Juan Villegas, Walter Donado, Micol Estevez, Kita Ca, Pascual Condito, Carlos Rossi
Yapım             :    Drama 2004 Arjantin-İspanyaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/30951/bombon-kopek.html