Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Deşifre

Deşifre
Bülent Tigin... O, Bilişim Dünyası’nın dahi çocuğu olarak tanınıyordu. 250 kiloluk ağırlığından kurtulmak için mide kelepçesi taktırdı, ameliyattan 5 gün sonra da hayatını kaybetti. Peki Bülent Tigin bir ihmalin kurbanı mı olmuştu?

AYNI DOKTORUN AMELİYAT ETTİĞİ ÜÇ HASTANIN DA ÖLMESİ,
ACI BİR TESADÜF MÜ?

Usta gazeteci Mehmet Ali Önel yönetimindeki “DEŞİFRE “, gündem yaratacak bir bölümle daha 25 Şubat Perşembe atv’de!
Sakın kaçırmayın!
DEŞİFRE  (Yeni Bölüm)
Bülent Tigin... O, Bilişim Dünyası’nın dahi çocuğu olarak tanınıyordu. 250 kiloluk ağırlığından kurtulmak için mide kelepçesi taktırdı, ameliyattan 5 gün sonra da hayatını kaybetti. Peki Bülent Tigin bir ihmalin kurbanı mı olmuştu?
Aynı doktorun yaptığı ameliyattan sonra hayata veda eden ünlü oyuncu Ayşen Tekin’in arkasında da yanıt arayan sorular vardı?  Yine aynı doktorun midesine kelepçe taktığı meslektaşı Dr. Ziya Nur Belül’ün ölüm nedeni de çok tartışılmış, dava konusu olmuştu. Peki aynı doktorun ameliyat ettiği üç hastanın ölmesi, acı bir tesadüf müydü? Yoksa hatalar zinciri birbirini takip mi etmişti? Yine aynı doktora mide kelepçesi taktıran şarkıcı Ozan Orhon nasıl ölümden döndü. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkese mide kelepçesi takılır mı? Uzmanların bu konudaki görüşleri neler? Çarpıcı dosya DEŞİFRE’de…
DÜNYA HIZLA ŞİŞMANLIYOR…
Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz yıl, obezitenin küresel bir epidemi halini aldığını ve mutlaka tedavi edilmesi gereken kronik bir hastalık olduğunu ilan etti. Yine Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 600 milyonun üzerinde obez var. Ve bu rakamın 2015 yılında 2,3 milyara ulaşması bekleniyor. Rakamlar gösteriyor ki Dünya hızlı bir biçimde şişmanlıyor.
Her yıl obezite nedeniyle 300 bin kişinin yaşamını yitirmesi de işin bir başka ürkütücü tarafı. Kalp krizinden kansere, diyabetten iktidarsızlığa kadar birçok hastalığa davetiye çıkaran obezite, nüfusunun yüzde 15’ini obezlerin oluşturduğu Türkiye’de de ciddi bir sorun.
Peki o halde ne yemeli, nasıl sağlıklı beslenmeli? Diyet yapmadan fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü? Bugüne kadar zayıflama adına vatandaşa yutturulan diyet reçeteleri ne kadar doğru? Taş Devri Diyeti”nin mucidi Prof. Dr. Ahmet Aydın’dan ezber bozan diyet reçetesi DEŞİFRE’de...
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/30974/desifre.html