Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Adak

Adak
Emriye Nine, gözleri görmeyen oğlu ve gelininin sağlıklı bir bebek sahibi olmalarını çok istemektedir. Bu nedenle Eyüp Sultan Camii’nin avlusundaki güvercinlere yem vermeyi adar. Yaşlı kadının korktuğu olmaz ve sağlıklı bir toruna kavuşur.

 TV FİLMİ “Adak” ( T )
GÖREN GÖZLERE ADANAN BİR TORBA BUĞDAY

Kanal 7 Televizyon Filmleri kuşağında bu akşam trajik bir öykü geliyor ekrana; Adak… Film, adağını yerine getirmek için Eyüp Sultan’a yolculuğa çıkan yaşlı bir kadın ve torununun başına gelen olayları anlatıyor.
Emriye Nine, gözleri görmeyen oğlu ve gelininin sağlıklı bir bebek sahibi olmalarını çok istemektedir.  Bu nedenle Eyüp Sultan Camii’nin avlusundaki güvercinlere yem vermeyi adar. Yaşlı kadının korktuğu olmaz ve sağlıklı bir toruna kavuşur. Ancak adağını yerine getirmekte gecikir. Yedi yaşına basan torununun gözüne bir dalın çarpmasıyla yaşlı kadın adağını hatırlar. Torunu Gülcan’ı ve bir torba buğdayı da yanına alarak İstanbul’a doğru yola çıkar. Sıkı sıkıya tuttuğu torba trende bulunan iki yankesicinin dikkatini çeker. İstanbul’da iki hırsız yardım etme bahanesiyle Emriye Nine’ye yaklaşırlar. Yaşlı kadından torbayı alıp kaçarlar. Artık ne Eyüp Sultan’a gidecek, ne de geri dönecek paraları kalmıştır. Yaşlı kadın ve torunu koca şehir İstanbul’da yapayalnız ve çaresizdir. Emriye Nine adağını yerine getirebilecek mi? Parasız kaldıkları İstanbul’dan geri dönüş için karşılarına nasıl bir fırsat kapısı açılacak?  Televizyon Filmi “Adak” bu akşam Kanal 7’de.


Yönetmen: Serhat Solmaz Yapım Koordinatörü: Barış Yıldırım Senaryo: Mehmet Uyar Müzik: Gündoğar Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok
Oyuncular: Uğur Kıvılcım, Eylem İşal, Yakup Gonca, Mustafa Nemli, Nurhan Demirhan, Kenan Önalan, Yurdagül Demir, Asuman Arı, Mehmet Ergül, Semra Sima, Mehmet Kartal Yapım: Nazif Tunç / Halk Film / 2007, 85’Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/30982/adak.html