Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Jesse James Efsanesi

Jesse James Efsanesi
Amerika’nın en ünlü kanun kaçağının hayatını anlatan belgeselde bir efsane olmuş Jesse James’in yaşamı ve sırlarla dolu ölümünün ardındaki en çarpıcı detaylar ekrana gelecek.

Jesse James Efsanesi

Amerika’nın en ünlü kanun kaçağının  hayatını anlatan belgeselde bir efsane olmuş Jesse James’in yaşamı ve sırlarla dolu ölümünün ardındaki en çarpıcı detaylar ekrana gelecek.
Yaşadığı dönemde sisteme başkaldıran ve bir halk kahramanı olan Jesse James yakışıklı, çekici ve duygusal bir adamdı. Ama aynı zamanda soğukkanlı bir katil, hırsız, soyguncu, at hırsızı ve ırkçıydı da.   
1881 yılında 34 yaşında olan Jesse James, ününü, yaptığı tren soygunlarından kazanmış bir kanun kaçağıydı. Henüz çok gençken, Abraham Lincoln’ün başa geçmesiyle Kuzey’le Güney arasında çıkan Amerikan İç Savaşı’nda Birleşik Devletler’e karşı savaşan bir gerilla birliğine katılmış ve ölümcül bir yara almıştı. Daha sonra giriştiği soygunlar sırasında da birçok kez yaralanacaktı ama cesareti ve yakalanmamaktaki ustalığı sayesinde, adı gazete sayfalarına geçecekti.
Eski gerilla savaşçısı, bir kanun kaçağına dönüşmüştü. Romantik mektupları gazetelerde yayımlanıyor ve kendisi, savaşın ardından henüz kendine gelememiş Güney topraklarında bir güç sembolüne dönüşüyordu. Acımasızlığı ve kendi kanunlarını kendi koymasıyla bir ikona dönüşmesi fazla zaman almamıştı. Yaşadığı dönemde, kendisiyle ilgili çizgi romanlar yayımlanıyor, oyunlar sahneleniyordu.
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/32838/jesse-james-efsanesi.html