Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Deşifre

Deşifre
Deşifre, İstanbul'un birçok bölgesinde adeta peynir ekmek gibi satılan sahte parfümlerin izin sürdü, ortaya çarpıcı bir dosya çıktı. Sahte ürünler sadece seyyar tezgahlarda değil, vatandaşın güvenerek alışveriş yaptığı bazı parfümeri mağazalarında bile orijinal niyetine rahatlıkla satılabiliyor. İstanbul'un özellikle turistik bölgelerini istila eden seyyar satıcılar, beş para etmez parfümlerle turistleri kazıkladıklarını açıkça itiraf ediyor.

Deşifre  
 
Usta Gazeteci Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre 16 Nisan Pazartesi saat 00:40'da  Star'da...
 
SAHTE PARFÜMLERE DİKKAT !!

İstanbul'un hemen her köşesine kurulan tezgahlarda dünyaca ünlü markaların parfümlerine rastlamak mümkün. Üstelik fiyatları da çok  cazip... Tabi bunun tek nedeni parfümlerin sahte olması...
   
Deşifre, İstanbul'un birçok bölgesinde adeta peynir ekmek gibi satılan sahte parfümlerin izin sürdü, ortaya çarpıcı bir dosya çıktı. Sahte ürünler sadece seyyar tezgahlarda değil, vatandaşın güvenerek alışveriş yaptığı bazı parfümeri mağazalarında bile orijinal niyetine rahatlıkla satılabiliyor. İstanbul'un özellikle turistik bölgelerini istila eden seyyar satıcılar,  beş para etmez parfümlerle turistleri kazıkladıklarını açıkça itiraf ediyor.  
   
Deşifre ekibi yaptığı araştırmalarda dünyaca ünlü kozmetik firmalaranın isimlerini taklit ederek piyasaya onbinlerce parfüm süren kaçak bir imalathaneye de ulaştı. Zeytinburnu'nda faaliyet gösteren merdiven altı tesise yapılan şok baskınla imalathane sahibi kaçak parfüm üretimi sırasında suç üstü yakalandı.
   
Peki  sahte parfümler insan sağlığını nasıl tehdit ediyor? Vatandaşlar gerçek parfümle sahtesini birbirinden nasıl ayırt edebilir? Tüm bu soruların yanıtı Deşifre'de!

18 YAŞINDAKİ DEMET'İN YAŞAMASI  ORGAN NAKLİ BAÐLI!!!

Demet Perçin henüz 18 yaşında... İstanbul'da yaşayan Perçin ailesinin 4 çocuğunun en küçüğü. Demet 4 ay öncesine kadar hem okuyor hemde çalışıp ailesine destek oluyordu. Ancak şiddetli ağrıları yüzünden doktora gidince aldığı haberle dünyası başına yıkıldı. Talihsiz genç kız karaciğer kanserine yakalanmıştı. Kötü huylu tümör genç kızın karaciğerini tamamen sarmıştı. Tek kurtuluşu ise karaciğer nakli olmaktı. Ancak hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve  maddi sıkıntılar çeken ailenin eli kolu bağlıydı. Çünkü organ nakli için tam 140 bin ytl gerekliydi.
En kısa süre içinde eğer bu para bulunmaz ise genç kızı acı bir son bekliyor. Aile kızlarını yaşatabilmek ikçin İstanbul Valiliği'nin onayıyla bir kampanya başlattı. Şimdi tek umutları yardımseverlerin desteğiyle nakil için gerekli paranın toplanması.
18 yaşındaki Demet'in yaşama tutunma savaşı Deşifre'de...

Usta Gazeteci Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre 16 Nisan Pazartesi saat 00:40'da  Star'da...
                        
    


Deşifre`ye ulaşabileceğiniz telefon numaraları;
Tel: 0 212 267 53 53
Fax: 0 212 274 70 70
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/3341/desifre.html