Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Nokta

Nokta
32. Uluslararası Kahire Film Festivali’nde "En İyi Dijital Film" ödülü kazanan film, işlediği bir suç yüzünden azap çeken ve çektiği azaptan kurtulmaya çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor.

Derviş Zaim’in Bol Ödüllü En Son Filmi
Nokta
TRT HABER Ekranlarında…
Başrolünü Mehmet Ali Nuroğlu, Settar Tanrıöğen ve Serhat Kılıç’ın paylaştığı, Derviş Zaim’in "Cenneti Beklerken" filmiyle başladığı üçlemenin ikinci halkası Nokta, 6 Haziran Pazar akşamı TRT Haber ekranlarına geliyor.
32. Uluslararası Kahire Film Festivali’nde "En İyi Dijital Film" ödülü kazanan film, işlediği bir suç yüzünden azap çeken ve çektiği azaptan kurtulmaya çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor. Geleneksel Osmanlı hat sanatının da organik bir biçimde dahil olduğu film, tıpkı bu sanat gibi tek ve kesintisiz bir plândan oluşuyor.
Müziklerini Mazlum Çimen’in yaptığı "Nokta" daha önce; İstanbul Film Festivali’nde ’’En İyi Yönetmen’’, Adana Altın Koza Film Festivali’nde ’’En İyi Stüdyo’’, ’’En İyi Görüntü Yönetmeni’’ ve ’’En İyi Müzik’’, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde de ’’En İyi Yönetmen’’, ’’Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’’, ’’Uluslararası Eleştirmenler Ödülü’’, ’’En İyi Müzik’’ ve ’’En İyi Ses Tasarım-Miksaj’’ ödüllerine değer bulunmuştu.
Ayrıca “Nokta” Fransa’da düzenlenen Montpellier Film Festivali’nde de ’’En İyi Müzik’’ dalında ödül kazanmıştı.


YÖNETMEN    :    Derviş Zaim
OYNAYANLAR    :    Mehmet Ali Nuroğlu, Settar Tanrıöğen, Serhat KılıçSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/33905/nokta.html