Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Küçük Balık

Küçük Balık
Eski eroinman Tracy Heart (Cate Blanchett), dört yıldır uyuşturucu kullanmamakta ve umutsuzca bir çabayla kendi işinin sahibi olup, geçmişinden kaçmaya çalışmaktadır.

KÜÇÜK BALIK
(LITTLE FISH)
Eski eroinman Tracy Heart (Cate Blanchett), dört yıldır uyuşturucu kullanmamakta ve umutsuzca bir çabayla kendi işinin sahibi olup, geçmişinden kaçmaya çalışmaktadır. Annesi (Noni Hazlehurst) ve sakat kardeşi Ray’le (Martin Henderson) birlikte, Sydney’in Küçük Saygon olarak adlandırılan, eroinin kolayca bulunabildiği bir mahallesinde yaşayan Tracy, bir video dükkanının yöneticiliğini yapar. Hayali ise, hemen yandaki bilgisayar oyunları dükkanını satın almak ve kendi işinin sahibi olmaktır. Ne var ki, eski uyuşturucu bağımlılığı kötü bir kader gibi peşini bırakmaz ve kredi için başvurduğu bankalar ve finans kuruluşları onu geri çevirir. Bu arada Tracy, üvey babası Lionel’ın uyuşturucu bağımlılığına yenilmemesi için elinden geleni yapar. Tam bu sıralarda, yine bir bağımlı olan ve dört yıldır görmediği eski sevgilisi Jonny (Dustin Nyugen) çıkagelir. Geçmiş hırpani tarzının aksine artık takım elbiselerle dolaşan Jonny, büyük bir firmada broker olarak çalışmakta olduğunu iddia eder ve senet alış verişiyle,Tracy’nin ihtiyacı olan parayı bulabileceğini söyler.
Tracy ve Jonny arasındaki aşk alevlenirken, genç kadın sevgilisinin ona yalan söylediğini, aslında broker olmadığını fakat kardeşi Ray’le birlikte, ünlü suç patronu, Jokey lakaplı Bradley Thompson (Sam Neill) için uyuşturucu sattığını anlar. Eğer temiz bir hayata kavuşmak istiyorsa o dükkanı almak için gereken parayı mutlaka bulması gerektiğini bilen Tracy de bu işe ortak olur. Ne var ki Tracy, Ray ve Jonny’nin ortaklıkları korkunç bir trajediyle sonuçlanacaktır.


Orijinal Adı        :    Little Fish
Yönetmen        :      Rowan Woods
Oyuncular        :      Cate Blanchett, Sam Neill, Hugo Weaving,
Noni Hazlehurst, Martin Henderson, Dustin Nyugen
Yapım             :       Dram 2005 AvustralyaSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/34169/kucuk-balik.html