Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Laurel Canyon

Laurel Canyon
Jane’in psikiyatrist oğlu Sam (Christian Bale) ve genomlar konusunda yazdığı doktora tezini bitirmeye çalışan nişanlısı Alex ( Kate Beckinsale), Los Angeles’e taşınmaya ve meslek hayatlarına burada devam etmeye karar verirler.

Laurel Canyon
1984’de çevirdiği ‘Blood Simple’la sinemaya adım atan, 88 yapımı ‘Mississippi Yanıyor’da dikkatleri çeken, 1996’da kendisine Oscar Ödülü’de getiren ‘Fargo’da yarattığı Marge Gunderson karakteriyle dört dörtlük bir oyuncu olduğunu kanıtlayan Frances McDormand’in yer aldığı bir drama.
McDormand bu filmde, uzun süre başarılı bir plak yapımcısı olan, bu işten kazandığı parayla da hem Hollywood’un gözde mahallesi Laurel Canyon’da hem de sahilde bir ev sahibi olan 40’larındaki Jane’i canlandırıyor.
Jane’in psikiyatrist oğlu Sam (Christian Bale) ve genomlar konusunda yazdığı doktora tezini bitirmeye çalışan nişanlısı Alex ( Kate Beckinsale), Los Angeles’e taşınmaya ve meslek hayatlarına burada devam etmeye karar verirler. Sam’in annesi, Laurel Canyon’daki evi oğluna  bırakarak, sahildeki eve taşınacak ve genç çift buraya yerleşecektir. Ne var ki, aklına estiği gibi yaşayan, eski hippi uçuk kaçık Jane, sahildeki evi kalacak yeri olmayan eski kocalarından birine verir ve Laurel Canyon’da kalır. Eve gelen Sam ve Alex, evde Jane’i, onun kendinden 20 yaş küçük yeni sevgilisi ve seks oyuncağı Ian’ı ve bu ikilinin yapmaya uğraştığı yeni albümü çıkartacak olan rockçıları bulurlar. Evde, sürekli bir parti havası hüküm sürmekte ve kimin ne yaptığı belli olmamaktadır.
Eve gelir gelmez, her ikisi de çalışkan ve sorumluluk sahibi olan Sam ve Alex şaşkına dönerler. Sam, işe başladığı hastanedeki Rus asistanla yakınlaşırken, evin çılgın temposu içinde kendini kaybeden ve tezini hepten unutan Alex, nişanlısının annesi Jane’in ve onun sevgilisinin aşk oyunlarının arasında kalır.


Orijinal Adı        :    Laurel Canyon
Yönetmen        :      Lisa Cholodenko
Oyuncular        :      Christian Bale, Kate Beckinsale, Frances McDormand, Natacha McElhone, Alessandro Nivola
Yapım             :       Drama 2002 ABDSite linki: http://www.yayinakisi.com/program/34328/laurel-canyon.html