Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > İmparatoriçe ve Savaşları

İmparatoriçe ve Savaşları
Eski Çin’de birleşme öncesi çok sayıda krallık arasında savaşlar ve büyük bir hakimiyet mücadelesi yaşanmaktadır. Bu ortamda erkek evladı olmayan Çin imparatoru bir suikast sonucu ağır yaralanır. İmparator tahtını tek güvendiği kızı olan prensese bırakır ve ölür.

İMPARATORİÇE VE SAVAŞÇILARI
AN EMPRESS AND THE WARRİORS

Eski Çin’de birleşme öncesi çok sayıda krallık arasında savaşlar ve büyük bir hakimiyet mücadelesi yaşanmaktadır. Bu ortamda erkek evladı olmayan Çin imparatoru bir suikast sonucu ağır yaralanır. İmparator tahtını tek güvendiği kızı olan prensese bırakır ve ölür. Babasının ölümünden sonra krallığın yönetimini devralmak zorunda kalan genç kadın hain yeğeninin tahtı ele geçirmek için yaptığı tuzaklarla karşılaşır. Prenses ve generalinin hayatı her an risk altındadır ve dolayısı ile krallık büyük bir tehdit ile karşı, karşıyadır. 2008’e damgasını vuran savaş filmlerinden biri olan bu yapım öksüz bir prensesin krallığını korumak için yaptığı savaşlar, bu uğurda verdiği mücadele ve gerçek aşkı bulmasını konu alan görsel bir şölen.


Yönetmen: Siu-Tung Ching
Oyuncular: Donnie Yen, Guo Xiao Dong, Kou Zhen Hai, Kelly Chen, Leon Lai, Liu Wei Hua,Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/35230/imparatorice-ve-savaslari.html