Yayın Akışı

> Arşiv > Televizyon Programlari Arşiv > Arena

Arena
Doğu Anadolu, fuhuş merkezi haline nasıl geldi?Yenilenmiş formatıyla büyük beğeni toplayan Arena, bu hafta da ülke sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor ve kameralarını şirin bir Doğu Anadolu kentine çeviriyor.

Arena
Haber 24:00

Doğu Anadolu, fuhuş merkezi haline nasıl geldi?

Şirin kent, Doğu Anadolu’nun fuhuş merkezi haline nasıl geldi?

Yenilenmiş formatıyla büyük beğeni toplayan Arena, bu hafta da ülke sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor ve kameralarını şirin bir Doğu Anadolu kentine çeviriyor.
Doğu Anadolu’nun bu şirin kenti bir zamanlar karakış ortasında bile ılıman iklimi ve bereketli ovalarıyla anılıyordu. Ancak insan tacirlerinin seks kölesi kadınları kente akın akın getirmeleriyle birlikte görünümü de değişmeye başladı. Küçük kentte eskiden bir iki otel varken, bunların sayısında inanılmaz bir patlama baş gösterdi.
Fuhuş öylesine bir boyut almıştı ki, artık yuvalar dağılıyor, başta AIDS olmak üzere bulaşıcı ölümcül hastalıklar yaygınlaşıyordu. Bu vahim tablo kent yönetimini harekete geçirdi.
Vali, başsavcılık ve emniyet müdürlüğünün duruma el koymasıyla başlatılan operasyonlar, kentin giderek “fuhuş cenneti”ne dönüşen imajını değiştirmeyi amaçlıyor. Ve bu amaç doğrultusunda büyük mesafe kaydedildiği gözleniyor.
Usta gazeteci Uğur Dündar bu vahim tablonun nedenlerini ve alınması gereken önlemleri, canlı yayında uzmanlarla tartışıyor.
Programda ayrıca lösemi hastalığına yakalanmış biricik yavrusunu kurtarmaya çalışırken ekonomik güçlüklerin çaresizliğe sürüklediği bir annenin, Kanal D’nin büyük ilgiyle izlenen  “Binbir Gece” dizisini çağrıştıran durumu ekrana getiriliyor.
Soruşturmacı televizyon gazeteciliğinin amiral gemisi “Arena”yı kaçırmayın!

33’üncü Altın Kelebek TV Yıldızları Yarışması’nda "En iyi haber programı" Ödülü
Site linki: http://www.yayinakisi.com/program/370/arena.html